Drugi etap połączenia Przelewy24, Dotpay i eCard

Jacek Kinecki, CCO Przelewy24
Jacek Kinecki, CCO Przelewy24

Dalsze zmiany w ramach połączenia czołowych operatorów płatności w Polsce: Przelewy24 i Dotpay: kolejny etap integracji będzie zachodzić na poziomie formalnym, a wszystkie brandy będą dalej obecne na rynku.

W najbliższych tygodniach zakończony zostanie kolejny etap integracji w ramach połączenia Przelewy24 i Dotpay.  W styczniu 2021 roku dopełnione zostaną kwestie formalne integracji Dotpay Sp. z o.o. z PayPro S.A. (działającą pod marką Przelewy24). Marka Dotpay cały czas będzie obecna na rynku, jednak obsługa klientów oraz Merchantów spółki będzie realizowana przez PayPro S.A.

Jest to zamknięcie kolejnego etapu integracji oraz następny krok do umocnienia naszej współpracy w ramach połączonych spółek. Wszelkie działania jakie podejmujemy mają na celu zapewnienie jak najlepszego poziomu obsługi oraz dostarczanie nowoczesnych rozwiązań płatniczych będących odpowiedzią na potrzeby kupujących i sprzedawców–komentuje Jacek Kinecki CCO.

Od samego początku konsekwentnie realizowane są działania zmierzające do ujednolicenia oferty oraz rozbudowania portfolio usług płatniczych w oparciu o know-how operatorów. Wcześniej w tym roku przeprowadzone zostało m.in. wskazanie brandu wiodącego, przebudowa procesów obsługowych i sprzedażowych, odświeżenie stron internetowych Przelewy24, Dotpay i eCard, co również stanowi kontynuację ujednolicenia komunikacji połączonych firm.

Z punktu widzenia klientów sklepów obsługiwanych przez Dotpay w zasadzie nic się nie zmieni. Zachowana zostanie dotychczasowa, dobrze znana formatka płatnicza, a sam brand będzie dalej obecny na rynku. Również Partnerzy Dotpay nie odczują znaczących zmian, bowiem wszystkie usługi płatnicze i systemy administrowania transakcjami zostają zachowane –mówi Michał Bzowy CIO/COO spółki. 

Zmiana formalna procesowana pomiędzy spółkami Dotpay Sp. z o.o., a PayPro S.A. jest kontynuacją konsolidacji serwisów Przelewy24, Dotpay i eCard, która wynika z włączenia w struktury duńskiej grupy Nets – lidera rynku usług płatniczych w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria).