Energy Invest Group wybuduje 100 elektrowni wiatrowych przy udziale prywatnych inwestorów

wiatrak

– Chciałbym móc spoglądać na całe pole turbin wiatrowych z okien mojego własnego domu. Po prostu je uwielbiam – powiedział współtwórca sukcesu Apple, Steve 'Woz’ Wozniak podczas sympozjum American Wind Energy Association pod koniec ubiegłego roku. Takie same marzenia ma prezes Energy Invest Group Adam Wrzesiński. 6 czerwca EIG oficjalnie otworzy ofertę na udziały w swoich przyszłych przedsiębiorstwach energetycznych.

Energy Invest Group, wschodzący holding energetyczny umożliwia wejście do swojego zielonego biznesu osobom, które szukają alternatywnych możliwości inwestycyjnych. Model biznesowy EIG burzy dotychczasową barierę wejścia w rynek OZE i otwiera możliwości dla mniejszych portfeli. Żeby stać się udziałowcem przedsiębiorstwa energetycznego tworzonego przez EIG, wystarczy już tylko sześć tys. zł.

O atrakcyjności oferty świadczy duże zainteresowanie inwestorów. Na początku 2012 roku firma uruchomiła pierwsze cztery spółki córki, przyszłe przedsiębiorstwa energetyczne, w których udziały w kwietniu były już prawie wyprzedane. Do maja firma podpisała ponad 100 umów inwestorskich. Osoby, które wykupiły udziały w pierwszych przedsiębiorstwach energetycznych EIG otrzymywać będą dywidendy ze sprzedaży energii produkowanej przez ich elektrownie wiatrowe już za trzy lata.

Jakie są plany EIG? – Nasze pierwsze elektrownie wiatrowe ruszą w połowie 2014 r., następnie w ciągu kolejnych sześciu lat uruchomimy łącznie 100 turbin wiatrowych, pod budowę których mamy przygotowane przez naszego partnera Siłownie Wiatrowe S.A. ponad 160 lokalizacji. Firmę tworzą pełni energii ludzie, widzę więc szansę, że realizacja tego planu będzie krótsza – mówi Adam Wrzesiński, prezes zarządu Energy Invest Group Sp. z o.o.

Deklaracje prezesa EIG mają pokrycie nie tylko w kontrakcie na budowę pierwszych 12 turbin za 140 mln zł zawartym z deweloperem Siłowniami Wiatrowymi S.A. czy w staraniach banków o kredytowanie inwestycji EIG. Głównym motorem rozwoju tego biznesu jest ogólna konieczność zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Polsce prawie dwukrotnie w najbliższych ośmiu latach. Do wychodzenia z klasycznej produkcji energii obligują Polskę umowy z UE i polityka ekologiczna kraju. Systematycznie rosnące ceny energii elektrycznej szacowane na 80% wzrost w ciągu najbliższych 10 lat w połączeniu z ustawą o OZE deklarującą skup zielonej energii, to gwarancja stabilności biznesu opartego o elektrownie wiatrowe.

– W EIG stawiamy na bezpieczeństwo. Nasz model biznesowy tworzymy na bazie wieloletnich doświadczeń zachodnich holdingów energetycznych, dlatego budujemy elektrownie w tzw. modelu rozproszonym, dzięki czemu mamy dostęp do atrakcyjnych lokalizacji i jednocześnie eliminujemy trudności z przyłączeniem do sieci, z jakimi borykają się w Polsce duże farmy wiatrowe. Zatrudniamy i współpracujemy z ekspertami w tej dziedzinie. Wiemy, że to łatwiejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie – podkreśla Wrzesiński.

EIG oficjalnie otworzy ofertę na udziały w swoich elektrowniach wiatrowych już 6 czerwca. Kampania w formie seminariów inwestycyjnych umożliwi przyszłym inwestorom poznanie szczegółów. Na mapie spotkań inwestorskich znalazły się Warszawa, Łódź, Białystok, Gdańsk, Toruń, Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków. Więcej informacji: www.energyinvestgroup.pl