Grupa PEManagers inwestuje 20 mln dolarów w GetTaxi

0

MCI.TechVentures1.0, subfundusz zarządzany przez Grupę Kapitałową Private Equity Managers S.A. (Grupa PEManagers), obejmie za 20 mln dolarów mniejszościowy pakiet akcji spółki GetTaxi, lidera europejskiego rynku usług transportowych na żądanie i światowego lidera w segmencie B2B. Get Taxi pozyskała do tej pory ponad 200 mln dolarów na budowanie silnej pozycji konkurencyjnej na rynkach Wielkiej Brytanii, USA oraz w największych krajach UE.

GetTaxi, izraelska spółka, będąca liderem w Europie i światowym liderem w segmencie B2B rynku usług transportowych na żądanie pozyskała dotychczas ponad 200 mln dolarów finansowania. Nowe środki zostaną przeznaczone na umocnienie pozycji w Wielkiej Brytanii, USA i największych rynkach Unii Europejskiej, w tym potencjalne transakcje przejęć w branży. Mniejszościowy pakiet akcji o wartości 20 mln dolarów objął fundusz MCI.TechVentures 1.0, subfundusz spółek wzrostowych zarządzany przez Grupę PEManagers.

– Inwestycja w GetTaxi wynika ze strategii funduszu, która zakłada inwestowanie we wzrostowe spółki technologiczne m.in. z sektora digital disruption. Spółka jest największym graczem na rynku przewozu osób poza USA, posiada wiodącą pozycję na największych rynkach Europy. Dzięki wysokim kompetencjom zespołu zarządzającego, innowacyjnej aplikacji i modelowi biznesowemu spółka rosła ponad 300% rocznie i wszystko wskazuje na to, że jest w stanie utrzymać takie tempo wzrostu – skomentował Maciej Kowalski, Partner Inwestycyjny w Grupie PEManagers. – Get Taxi posiada wszystkie zalety globalnego lidera Uber, ale pozbawiona jest jego wad. W przeciwieństwie do swojego konkurenta współpracuje tylko z licencjonowanymi kierowcami, co eliminuje istotne ryzyko tej działalności – dodał Maciej Kowalski.

-Inwestycja w GetTaxi potwierdza pozycję Private Equity Managers jako pożądanego inwestora Venture Capital w regionie z cenionymi kompetencjami w obszarach e-commerce oraz usług mobilnych. Cieszymy się, że jesteśmy postrzegani jako „smart money”, czyli fundusz skutecznie wspierający firmę nie tylko inwestycyjnie, ale również strategicznie i operacyjnie – mówi Tomasz Danis Partner Inwestycyjny w Grupie PEManagers.

Założona w 2010 r. GetTaxi to największa i najszybciej rosnąca poza USA spółka oferująca profesjonalne usługi przewozu osób. Jest najszybciej rosnącym graczem na rynku w Wielkiej Brytanii, wyraźnym liderem w Rosji (największy rynek w Europie) oraz Izraelu. W ubiegłym roku rozpoczęła działalność w USA, dzięki czemu jest teraz obecna na największych rynkach usług taxi na świecie: Moskwa, Londyn, St. Petersburg i Nowy Jork. GetTaxi większość przychodów generuje z usług B2C, natomiast istotną przewagą jej modelu biznesowego są usługi B2B. Dzięki zasięgowi i jakości obsługi, GetTaxi współpracuje z ponad 2 tysiącami globalnych przedsiębiorstw, wśród których są największe korporacje na świecie.

Czytaj również:  Iron Mountain Polska: w ramach RODO uporządkowaliśmy 100 mln dokumentów w ciągu roku

– O sile GetTaxi stanowi nie tylko bardzo dynamicznie rosnąca baza klientów indywidualnych, ale też fakt, że ze spółką współpracują największe korporacje, banki, kancelarie prawnicze i firmy doradcze na świecie – powiedział Maciej Kowalski.