Grupa Walstead sfinalizowała przejecie europejskiego oddziału LSC Communications

drukarnia poligrafia

Walstead, największa niezależna komercyjna grupa poligraficzna w Europie, poinformowała o spełnieniu wszystkich warunków związanych z przejęciem europejskiego oddziału firmy poligraficznej LSC Communications, Inc., z siedzibą w Polsce („LSC Poland”) – transakcja została przeprowadzona w dniu 28 września 2018 r. 

LSC Poland specjalizuje się w druku czasopism, katalogów, ulotek reklamowych, produkcji materiałów marketingowych w punktach sprzedaży detalicznej (materiały POS) oraz w usługach premediowych dla ponad 430 klientów w 34 krajach. Przychody za rok zakończony 31 grudnia 2017 r. wyniosły 210 milionów euro. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w sześciu lokalizacjach w Polsce.

Po przejęciu Walstead stanie się największą niezależną grupą poligraficzną działającą w segmencie ulotek reklamowych i czasopism w Europie z przewidywanymi rocznymi przychodami w wysokości około 730 milionów euro. W powiększonej grupie zatrudnionych będzie ponad 4400 pracowników obsługujących 67 maszyn do druku offsetowego rolowego i 4 maszyny rotograwiurowe w 19 zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii, Czechach, Słowenii i Polsce.

LSC Poland zmieni nazwę na Walstead Central Europe i będzie stanowić czwarty regionalny oddział (obok Walstead UK, Walstead Iberia i Leykam Let’s Print).