Hunger Development z finansowaniem na nowe inwestycje

0
SCANPARK Business Center

Upper Finance Consulting pozyskał w ramach pożyczki hipotecznej środki na refinansowanie nieruchomości biurowej dla DanHouse Sp. z o.o., spółki celowej bydgoskiego Hunger Development Sp. z o.o. Pozyskana kwota pomoże sfinansować inwestycje w nowoczesne powierzchnie biurowe oraz zakup działek pod kolejne projekty.

– Finansujący bank pozytywnie ocenił zarówno działalność samej grupy Hunger Development, jak i perspektywy lokalnego rynku powierzchni biurowych. Wschodnia część miasta to najdynamiczniej rozwijający się obszar, który ma potencjał by już niebawem stać się biznesowym centrum Bydgoszczy. Dzięki solidnemu zabezpieczeniu pożyczki, jakie stanowi hipoteka, możliwe było także uzyskanie dla spółki DanHouse bardzo korzystnych warunków finansowania – mówi Iwona Załuska, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Consulting.

DanHouse Sp. z o.o. jest inwestorem nowoczesnego pięciokondygnacyjnego biurowca o powierzchni 8000 m kw. usytuowanego we wschodniej części Bydgoszczy. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz wysokiej jakości wykończenie obiektu plasują DanHouse wśród obiektów klasy „A”. Skomercjalizowany już w 85% budynek stanowi I etap centrum biznesowego SCANPARK Business Center.

Hunger Development Sp. z o.o. to bydgoska firma o skandynawskich korzeniach, obecna na lokalnym rynku nieruchomości biurowych od ponad 8 lat. Jej założyciel, duński architekt Florian Hunger, działa na międzynarodowym rynku deweloperskim od 1994 roku. Wśród licznych inwestycji zrealizowanych przez niego na terenie Polski znajdują się m.in. tak znane obiekty jak CH Reduta i CH Targówek w Warszawie czy warszawskie siedziby firm Philips i Microsoft, w Bydgoszczy natomiast zrealizował centrum handlowe Galeria Pomorska.

Czytaj również:  Przejęta przez Bridgestone firma TomTom Telematics będzie działać pod nową nazwą – Webfleet Solutions