IGS S.A. zmienia nazwę na Milisystem S.A., Jakub Błaszczykowski w Radzie Nadzorczej

gpw

Akcjonariusze, notowanej na NewConnect firmy IGS S.A, zmienili nazwę spółki na Milisystem S.A., która rozwijać się będzie w branży obronności i strzelectwa. Jednocześnie do firmy dołącza Jakub Błaszczykowski, piłkarz, współwłaściciel Wisły Kraków, były kapitan kadry narodowej, działacz sportowy i społeczny oraz biznesmen.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że do rady nadzorczej spółki dołączył Jakub Błaszczykowski, jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. W Milisystem, oprócz funkcji członka rady nadzorczej, będzie wspierał nas w dotarciu do sekcji strzeleckich czy też towarzystw sportowych. Celem tych działań będzie propagowanie nauki strzelania i umiejętności posługiwania się bronią – mówi Piotr Międlar, prezes zarządu Milisystem S.A.

Kluczowym produktem spółki Milisystem jest zaawansowany i mobilny trenażer strzelecki Wisła. Rozwiązanie umożliwia bezpieczny trening strzelecki przy wykorzystaniu zarówno własnej broni palnej lub specjalnej repliki. Technologia została przetestowana m.in. w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych. Trenażer laserowy Wisła dostosowany został zarówno do potrzeb najbardziej wymagającego klienta (sił zbrojnych, służb mundurowych i specjalnych oraz prywatnego sektora ochrony i usług militarnych), jak i sektora cywilnego (strzelnice, szkoły, sekcje, kluby i organizacje strzeleckie oraz firmy eventowe).

Jakub Błaszczykowski należy do najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. W latach 2006 –2019 był reprezentantem Polski w piłce nożnej, a w latach 2010–2014 kapitanem polskiej kadry. Uczestnik Mistrzostw Świata 2018, Mistrzostw Europy 2012 i 2016. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeden z czterech polskich piłkarzy (obok Grzegorza Laty, Michała Żewłakowa i Roberta Lewandowskiego), mających na koncie co najmniej 100 występów w reprezentacji narodowej.

Piłkarski mistrz Polski z Wisłą Kraków, a także dwukrotny mistrz Niemiec, zdobywca pucharu i superpucharu tego kraju oraz finalista Ligi Mistrzów UEFA w barwach Borussii Dortmund. Od 2019 ponownie związany z Wisłą Kraków jako piłkarz i współwłaściciel klubu. Dwukrotny laureat Plebiscytu Piłki Nożnej w kategorii „Piłkarz Roku” (2008, 2010).