Jerzy Motz kontroluje akcje uprawniające do ponad 20 proc. głosów na WZA OEX S.A.

0

19 grudnia 2018 roku Jerzy Motz, prezes OEX SA nabył pośrednio przez swoje spółki zależne 683.809 akcji spółki i zwiększył swój udział w kapitale spółki do 24,88 proc., co stanowi 22,92 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki.

W wyniku dokonania transakcji Jerzy Motz posiada aktualnie pośrednio (przez Precordia Capital sp. o.o. i Real Management S.A.) łącznie 1.988.287 akcji.

Moja decyzja o kolejnej znaczącej inwestycji w akcje spółki wynika z mojej oceny potencjału Grupy OEX. Jestem przekonany, że model biznesowy, który stawia na usługi dla biznesu i rozwój e-commerce zapewni Grupie OEX wiele możliwości dalszego rozwoju. Po trzech kwartałach 2018 roku Grupa odnotowała wzrost zleceń korzystając z silnych trendów rynkowych: dynamicznie rozwijającego się handlu internetowego, cyfryzacji, dostosowywania procesów do nowych przepisów, takich jak RODO oraz ogólnego wzrostu outsourcingu – powiedział Jerzy Motz, prezes OEX S.A.

Grupa po trzech kwartałach 2018 roku osiągnęła wzrost przychodów o 8,9 proc. a przychody skorygowane o przychody bezmarżowe z tytułu sprzedaży telefonów komórkowych wzrosły w Grupie o ponad 20 proc r/r.

Cieszy mnie konsekwentna realizacja przez OEX kolejnych celów biznesowych, ale nie mniej ważna jest dobra pozycja Grupy na rynku pracodawców, co zostało docenione między innymi w ostatnim rankingu opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” – powiedział Jerzy Motz.

W grudniu 2018 roku Grupa OEX zajęła 7 miejsce w rankingu 100 najlepszych pracodawców dziennika Rzeczpospolita, tuż za takimi firmami jak Rossmann i LPP. W zestawieniu znalazły się przede wszystkim podmioty wiarygodne finansowo i oferujące stabilność zatrudnienia.

Czytaj również:  mLeasing kupuje LeaseLink i zwiększa swój udział w obsłudze MSP