Marcin Klammer nowym prezesem zarządu HB Reavis w Polsce

Marcin Klammer nowym prezesem zarządu HB Reavis w Polsce
Marcin Klammer -prezes zarządu HB Reavis w Polsce

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, powołała Marcina Klammera na stanowisko prezesa zarządu swojego polskiego oddziału.

Marcin Klammer dołączy do HB Reavis w maju tego roku. Jego międzynarodowe doświadczenie w roli lidera firm działających w branży nieruchomości i architektury stanowi cenne wsparcie dla kompetencji HB Reavis i pomoże w realizacji planów rozwoju na polskim rynku.

Marcin Klammer pełnił do tej pory funkcję dyrektora ds. rozwoju w Unibail Rodamco Westfield. Wcześniej był prezesem zarządu BNP Paribas Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez wiele lat zarządzał firmą Arcadis oraz był w niej dyrektorem jednego z kluczowych sektorów rynku na całą Europę.

Do zadań Marcina Klammera w nowej roli należeć będzie nadzór nad dokończeniem budowy flagowych inwestycji HB Reavis w Warszawie – wieżowca Varso Tower oraz kampusu biurowego Forest, jak również poszukiwaniem okazji do realizacji nowych projektów. W ramach ścisłego kierownictwa polskiego oddziału, Marcin Klammer będzie współpracował z członkami zarządu: Sebastianem Prociem, odpowiedzialnym za akwizycje i działalność deweloperską, Karolem Wyką, nadzorującym procesy wynajmu oraz Maciejem Olczykiem sprawującym pieczę nad budowlanym ramieniem HB Reavis.

Obecny prezes HB Reavis Poland, Peter Pecnik, pozostaje w strukturach Grupy HB Reavis jako jej dyrektor finansowy i wykonawczy odpowiedzialny m.in. za ogólny nadzór nad obecnością firmy w Polsce. W dotychczasowej roli, przez ponad dwa lata z powodzeniem bezpośrednio nadzorował aktywność deweloperską w Warszawie, procesy dezinwestycyjne (w tym sprzedaż biurowca Postępu 14 za ok. 87 mln euro) oraz rozwój usług dla klientów w ramach strategii workspace-as-a-service. Za jego kadencji zakończyła się realizacja budynków Varso 1 i 2 (ponad połowa powierzchni wielofunkcyjnego kompleksu Varso Place), które zostały oddane do użytku w blisko 100% wynajęte, a konstrukcja Varso Tower osiągnęła docelową wysokość. Zgodnie z planem postępuje też budowa i pozyskiwanie najemców kampusu biurowego Forest, którego pierwsza część będzie gotowa w najbliższych tygodniach.