Marcin Zaleński i Paweł Graniak z Image Power S.A. kupili akcje Spółki

gpw

Spółka Image Power poinformowała o nabyciu przez prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej łącznie blisko 5 tys. akcji Spółki. Paweł Graniak zakupił 1100, natomiast Marcin Zaleński 3836 akcji. To pierwsza transakcja insiderów na udziałach Spółki.

Marcin Zaleński, będący współzałożycielem, przewodniczącym rady nadzorczej oraz dyrektorem kreatywnym, jest istotnym akcjonariuszem posiadającym po zakupie 596 353 akcji Image Power. Paweł Graniak, współzałożyciel, pełniący funkcję prezesa zarządu, po transakcji posiada 174 600 akcji.

Menadżerowie podkreślają, że decyzja podyktowana jest silną wiarą w Spółkę i jej duży potencjał do wzrostu wartości. Obaj zwracają uwagę na różnorodny plan wydawniczy na najbliższy rok. W związku z dobrymi perspektywami oraz planami dalszego rozwoju Marcin Zaleński oraz Paweł Graniak podjęli decyzję o nabyciu akcji Spółki.

Po udanym debiucie na giełdzie kurs akcji nieco się zmieniał, ale teraz ponownie rośnie. Biorąc pod uwagę nasz zróżnicowany plan wydawniczy i kilka ważnych premier na horyzoncie, wierzymy, że ta tendencja się utrzyma ocenia Paweł Graniak, prezes zarządu Image Power S.A.

13 maja na Steam zadebiutowała pełna wersja pierwszej autorskiej produkcji Dieselpunk Wars. Wcześniej, jesienią ubiegłego roku, odbyła się premiera early access. Tytuł zebrał wówczas głównie pozytywne oceny. Dzięki podpisanej umowie z firmą HeartBeat Interactive Entertainment Ltd., Dieselpunk Wars trafił do sprzedaży w Chinach.

W lutym br. Spółka przeprowadziła udaną kampanię na Kickstarterze na rozwój autorskiej gry Yacht Mechanic Simulator 2021. W efekcie przekroczono zakładany pułap ponad 10 tys. dolarów kanadyjskich. Spółka zakłada dystrybucję tytułu również na rynku chińskim. W maju podpisano umowę z Console Labs na portowanie na konsole Nintendo Switch, Xbox i PlayStation. W planach jest też wersja VR. Gra ma zostać wydana w połowie roku.

To tytuł z którym wiążemy duże nadzieje. Szczególny potencjał widzimy w tym, że na świecie rośnie grono fanów yachtingu, a pandemia COVID-19 jeszcze bardziej rozbudziła apetyty na nowoczesne modele. Kupców nie zniechęcają nawet wyśrubowane stawki. Odpowiadamy na tę potrzebę pierwszym tak kompleksowo przygotowanym symulatorem yachtingu. Jestem przekonany, że takie produkcje utwierdzą inwestorów w przekonaniu, że akcje Image Power to dobrze ulokowane środki mówi Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej oraz dyrektor kreatywny Image Power S.A.

Polski producent gier wideo z Grupy PlayWay oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych na NewConnect w kwietniu 2021 roku. Image Power zostało bardzo dobrze przyjęte przez inwestorów, akcje spółki w dniu debiutu mocno drożały. W szczytowym momencie walory wzrosły o 43 proc., a na zamknięciu sesji o 8 proc. Wartość obrotu była bliska 1 mln zł. Była to 377 spółka notowana na NewConnect oraz 7 debiut na tym rynku w 2021 roku.