MCI coraz popularniejszy wśród warszawskich inwestorów

0

Według raportu portalu animujemy.pl we wrześniu inwestorzy MCI Management byli odpowiedzialni za największy obrót na GPW wśród spółek z sektora: finanse inne

24 491 900 zł wyniósł obrót akcjami MCI Management we wrześniu 2013 r. Wynik pozwolił funduszowi zająć 1. miejsce pod względem wartości miesięcznych obrotów wśród wszystkich giełdowych spółek notowanych w sektorze: finanse i inne. W zestawieniu uwzględniającym wszystkie spółki notowane na rynku głównym GPW, MCI Management zajął wysokie 52. miejsce na 436 sklasyfikowanych firm, poprawiając swój wynik z sierpnia br. o osiem pozycji.

Rosnąca popularność akcji MCI Management jest również odzwierciedlona w kursie jej waloru. Według danych na dzień 2 października 2013 r. akcje funduszu podrożały w ciągu roku o ponad 120%, w ciągu 6 miesięcy o 50%, a w ciągu ostatnich 3 miesięcy o ponad 25%. Kapitalizacja MCI Management wynosi 629,7 mln zł.

Animujemy.pl to platforma monitorująca płynność wszystkich spółek notowanych na Rynku Głównym oraz New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej ranking płynności według obrotu miesięcznego przygotowywany jest w oparciu o łączne obroty ze wszystkich dni sesyjnych w miesiącu. W jego konstruowaniu obowiązuje zasada: im większy obrót, tym wyższe miejsce w rankingu.

Czytaj również:  Bankowość i ubezpieczenia też walczą o pracowników