Medicover inwestuje w sieć centrów medycznych Dom Lekarski w Szczecinie

dom lekarski

Medicover pozyskał w wyniku akwizycji znaną sieć centrów medycznych Dom Lekarski w Szczecinie. Istotą działalności Domu Lekarskiego jest zapewnienie pacjentom szerokiego dostępu do wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego w nowoczesnych i komfortowo wyposażonych ośrodkach ambulatoryjnych oraz szpitalnych.

Centrum Medyczne Dom Lekarski powstało w 2001 r. w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi zdrowotne. Obecnie prowadzi 5 ośrodków w Szczecinie, w których odbywają się konsultacje specjalistyczne: Przychodnia Turzyn, Outlet Park, Piastów Office Center z oddziałem szpitalnym i nowoczesną salą operacyjną, Przychodnia Rydla oraz Oddział Szpitalny Gombrowicza, będący niezależnym centrum zabiegowym.

Misją Domu Lekarskiego jest świadczenie w sposób innowacyjny i kompleksowy najwyższej jakości usług medycznych, zarówno z zakresu porad medycznych, diagnostyki, leczenia operacyjnego, jak i rehabilitacji w rozumieniu całkowitego powrotu pacjentów do zdrowia i pełnej sprawności.

Fundamentem działalności Domu Lekarskiego jest przeprowadzanie wysokospecjalistycznych zabiegów (z zakresu 40 specjalizacji) z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny oraz nowoczesnego sprzętu. Większość oferowanych zabiegów to procedury jednego dnia. Kluczowymi specjalizacjami pozostają: okulistyka, ortopedia i ginekologia. Kadra medyczna skupia ponad 150 lekarzy.
Obecnie 85 proc. przychodów pochodzi z prywatnych usług medycznych, natomiast 15 proc. ze współpracy w ramach NFZ. Spółka Dom Lekarski notowana jest na giełdzie NewConnect od 2011 r.

Ośrodek Dom Lekarski posiada Certyfikat ISO 9001:2008 nadany przez Germanischer Lloyd Industrial Services Polska Sp. z o.o. oraz certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej. Sieć placówek należy także do HOPE – Europejskiej Federacji Szpitali.

Jedną z kluczowych dróg rozwoju w naszej firmie są także inwestycje w znane i renomowane podmioty medyczne, zarówno obejmujące opiekę ambulatoryjną, jak i szpitalną. W ostatnim czasie w wyniku akwizycji pozyskaliśmy szczeciński Dom Lekarski. Nasze know-how i przywiązanie do najwyższych standardów medycznych pozwoli nam stymulować rozwój centrów medycznych i poprawiać jakość życia pacjentów z województwa zachodniopomorskiego, a także pacjentów zagranicznych – komentuje Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Szpitalnych w Medicover.

Od początku istnienia Domu Lekarskiego naszą ambicją było podnoszenie standardu sektora medycznego w regionie. Inwestycja Medicover pozwala nam wierzyć w dalszy, pomyślny rozwój naszych centrów i jest przez nas odczytywana jako wyraz uznania do kapitału, który zgromadziliśmy przez ostatnie 20 lat – dodaje Dariusz Piotrowski, jeden z założycieli Domu Lekarskiego S.A.

Na mocy przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży akcji z dnia 2 lutego 2021 r. Medicover staje się właścicielem pakietu kontrolnego (73%) Dom Lekarski S.A.

Akwizycja Domu Lekarskiego pozwoli na umocnienie pozycji inwestora w województwie zachodniopomorskim i wzmocni zasięg sieci szpitali, placówek ambulatoryjnych i specjalistycznych oraz laboratoriów, które Medicover rozwija w całej Polsce. Wszystkie pięć placówek, których dotyczy transakcja, będzie kontynuować działalność pod marką „Dom Lekarski”. Oferta medyczna tych ośrodków nie wlicza się do świadczeń gwarantowanych w ramach pakietów medycznych Medicover.