Mikołaj Pertek objął stanowisko dyrektora FIBARO na Europę Centralną

0

Mikołaj Pertek, zarządzający od ponad dwóch lat polskim oddziałem FIBARO, awansował na stanowisko dyrektora na Europę Centralną. Poza Polską odpowiadać będzie za rozwój FIBARO w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii
i Szwajcarii.

Mikołaj Pertek - dyrektor FIBARO na Europę Centralną
Mikołaj Pertek – dyrektor FIBARO na Europę Centralną

Z firmą FIBARO, jedną z wiodących światowych marek systemów smart home z siedzibą w Poznaniu, Mikołaj Pertek jest związany od 2015 roku. Karierę rozpoczął jako manager ds. rozwoju sprzedaży. Pod koniec 2016 roku awansował na stanowisko country managera. Przez cały ten czas zajmował się w firmie rozwojem i intensywną popularyzacją rozwiązań z dziedziny smart home na terenie całej Polski. Swoje zdolności managerskie Mikołaj Pertek rozwija od 2009 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i MBA w ramach programu Franklin University.

Zadaniem nowego dyrektora FIBARO na Europę Centralną będzie powtórzenie w większej skali świetnych wyników, które jako country manager wspólnie z zespołem osiągnął na terenie Polski. Pod jego kierownictwem w 2018 roku wartość sprzedaży systemów smart home FIBARO wzrosła o 47% w stosunku do roku poprzedniego. Tym samym liczba sprzedanych produktów zwiększyła się o 28% w porównaniu z 2017 rokiem.

Osiągnięcie tak dobrych efektów było rezultatem odpowiedniego zdiagnozowania potrzeb klientów i ich rosnącej świadomości. Trendy wzrostowe widać zresztą nie tylko na rynku krajowym, ale też w całym obszarze Środkowej i Wschodniej Europy. Przykładowo w Serbii było to 162%, na Węgrzech 231%, na Słowacji 830%, a w Rosji aż 976%.

Zwiększanie popytu i sprzedaży systemów smart home nie byłoby możliwe bez systematycznej dywersyfikacji kanałów, którymi FIBARO dociera do klientów detalicznych. Chociaż kluczowym kanałem dotarcia jest rozwinięta sieć instalatorska i współpraca
z deweloperami, to mocny nacisk kładzie się na jak największe zwiększanie dostępności – dlatego poznański system smart home można nabyć także u dostawców energii, firm telekomunikacyjnych, a także w wiodących sklepach technologicznych i sieciach DIY.

Czytaj również:  Trei Real Estate kupuje grunty pod budowę Vendo Parków w Kutnie i Kobyłce