Mirosław Godlewski po raz kolejny powołany na stanowisko prezesa Netii

0

Mirosław Godlewski20 marca 2012 roku rada nadzorcza firmy Netia SA powołała jednomyślnie Mirosława Godlewskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki na kolejną, pięcioletnią kadencję.

Prezes Zarządu Netii został powołany po raz pierwszy na to stanowisko 23 stycznia 2007 r. Od tego czasu spółka zrealizowała z powodzeniem zapowiedzianą w 2007 roku strategię oraz przedstawiła cele strategiczne do 2020 roku.

Przed podjęciem współpracy z Netią, Mirosław Godlewski pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Opoczno SA (od stycznia 2006 roku), będącej wiodącym europejskim producentem płytek ceramicznych. W latach 2003-2005 był Prezesem Zarządu w Dec Sp. z o.o. (spółka zależna GATX). Wcześniej pełnił stanowiska zarządcze m. in. w firmach Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. i PepsiCo Trading Sp. z o.o.

Mirosław Godlewski ukończył Politechnikę Warszawską uzyskując dyplom magistra inżyniera w zarządzaniu przemysłem. Posiada również tytuł MBA, który zdobył w Ashridge Management College w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem rad nadzorczych Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz spółki ABC Data SA, zajmującej się dystrybucją sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej. Ponadto jest także członkiem Young Presidents’ Organization (YPO).

 

Czytaj również:  Europejskie pieniądze na polską sztuczną inteligencję