Nowa aplikacja Mercedes me i usługi mobilne dla używanych Mercedesów

0

Mercedes me zapewnia klientom dostęp do osobistego, ekskluzywnego świata Mercedes-Benz. Pod tą nazwą kryje się pakiet usług mobilnych, a wśród nich – wprowadzony przed rokiem w Europie system Mercedes connect me, zapewniający połączenie z autem w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Już wkrótce będzie on także dostępny dla tych pojazdów, które nie zostały fabrycznie wyposażone w moduł Mercedes me. Wiosną 2016 roku na europejski rynek trafi specjalny adapter dla 24 serii modelowych Mercedes-Benz produkowanych od roku 2002. Umożliwi on wygodny i bezpieczny dostęp do informacji o samochodzie za pomocą urządzeń mobilnych.

Usługi mobilne Mercedes me dla właścicieli używanych Mercedesów
Usługi mobilne Mercedes me dla właścicieli używanych Mercedesów

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest nowa aplikacja Mercedes me na smartfony z systemami iOS i Android. Pozwala ona sprawdzić lub zdalnie uruchomić działanie licznych funkcji pojazdu, takich jak ogrzewanie postojowe czy centralny zamek. Po połączeniu iPhone’a z Apple Watch ma również funkcję nawigacji od drzwi do drzwi. Aplikację będzie można pobrać bezpłatnie począwszy od jesieni 2015 roku, zaledwie niecałe 4 miesiące po prezentacji jej prototypowej wersji.

Adapter Mercedes connect me

Mercedes connect me AdapterJak dotychczas system Mercedes connect me oferowany był wyłącznie dla nabywców nowych samochodów – niezbędny moduł COM z kartą SIM od wiosny 2014 roku montowano na pokładzie praktycznie wszystkich serii modelowych. Już niedługo także właściciele używanych Mercedesów będą mogli połączyć się ze swoimi pojazdami i dołączyć do świata Mercedes me. Wiosną 2016 roku w autoryzowanych placówkach serwisowych Mercedes-Benz pojawi się możliwość doposażenia w adapter Mercedes connect me, przeznaczony dla 24 serii modelowych produkowanych od 2002 roku.

„Coraz więcej klientów chce łączyć się ze swoim autem. Dzięki udostępnieniu usług Mercedes connect me dla używanych pojazdów możemy spełnić życzenie milionów klientów” – wyjaśnia Ola Källenius, Członek Zarządu koncernu Daimler odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w oddziale osobowych Mercedesów. „Kolejne modele Mercedesa mogą teraz stać się częścią cyfrowego stylu życia, a ich właściciele zyskają osobisty dostęp do świata Mercedes me”.

Czytaj również:  Co czeka inwestorów w 2018 roku? Prognozy inwestycyjne na rok 2018

Autoryzowany dealer podłączy adapter Mercedes me do interfejsu diagnostycznego i przeprowadzi niezbędne modyfikacje. Aby korzystać z dostępnych usług, klient musi zainstalować na swoim smartfonie aplikację Mercedes connect me i zarejestrować się na portalu Mercedes me (http://mercedes.me). Adapter komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth, a aplikacja wymaga dostępu do internetu. W adapter można doposażyć 24 serie modelowe Mercedes-Benz produkowane od 2002 roku, w tym liczne modele sprzedawane na wielką skalę, m.in. Klasę E (typoszereg 211 wytwarzany od roku 2002), Klasę C (typoszereg 204, w ofercie od wiosny 2007 r.) czy Klasę A (typoszeregi 169 i 176, na rynku od połowy 2004 r.). W przyszłości ich właściciele będą mogli cieszyć się wygodnym dostępem do informacji na temat swojego auta i korzystać zarówno z usług mobilnych, jak i tych z zakresu bezpieczeństwa, zabezpieczeń czy obsługi serwisowej. Lista wszystkich modeli z możliwością doposażenia w nowy adapter zostanie 15 września opublikowana na stronie http://mercedes.me/adapter.

Nowa aplikacja Mercedes me

nowa aplikacja Mercedes me

nowa aplikacja Mercedes me