OPOKA TFI sprzedała udziały w TOTALMONEY.PL SP. Z O.O.

0

Jeden z funduszy zarządzanych przez OPOKA TFI sprzedał pakiet 50% udziałów w TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. realizując blisko dwukrotny zwrot z inwestycji. Operację przeprowadził zespół specjalistów OPOKA Ventures, odpowiedzialny za realizację projektów private equity. Nowym nabywcą została Grupa Wirtualna Polska.

TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. to spółka będąca właścicielem kompleksowej porównywarki produktów finansowych, ubezpieczeniowych, ofert firm sprzedających energię elektryczną, płatnych pakietów telewizji cyfrowej i cen dostępu do Internetu. Spółka prowadzi także Program Partnerski TMefekt.pl , który umożliwia zarejestrowanym wydawcom korzystanie z narzędzi (porównywarki, kalkulatory, linki) oraz sprzedaż produktów finansowych w modelach efektywnościowych. Porównywarki i kalkulatory TOTALMONEY.PL zainstalowane są w w wielu popularnych serwisach internetowych.

Kiedy zainwestowaliśmy w TOTALMONEY.PL najważniejsza dla nas była jasna wizja Zarządu jak chce rozwijać Spółkę oraz potencjał z tego wynikający. Naszym priorytetem było wsparcie Zarządu w szybkim reagowaniu na dynamicznie zmieniające się trendy oraz wzmocnienie pozycji firmy na rynku finansowego e-commerce. Realizowana przez Zarząd Spółki strategia przyniosła spodziewane efekty w takich obszarach jak optymalizacja konwersji, jakości generowanych leadów i rentowności sprzedaży oraz rozwoju narzędzi wykorzystywanych przez Spółkę. Ta przemiana zwróciła uwagę jednego z liderów rynku, który podjął decyzję o akwizycji aby pod szyldem marki TOTALMONEY.PL zbudować wiodącą markę e-commerce w obszarze porównywania oraz zakupu produktów finansowych w Polsce. Pozwoliło to osiągnąć nam zarówno oczekiwany zwrot z inwestycji jak i umożliwić dalszy rozwój marki TOTALMONEY.PL w ramach silnej grupy kapitałowej – mówi Tomasz Wołynko, Dyrektor Inwestycyjny OPOKA Ventures.

Czytaj również:  PKN ORLEN wypłaci dywidendę w wysokości 3,5 zł na akcję