SOFORT wspiera OCEANIC na polskim i niemieckim rynku

Dagmara Kruszewska light

OCEANIC S.A., jeden z liderów polskiego rynku kosmetycznego i właściciel cenionej marki kosmetyków antyalergicznych AA, rozwija swoją działalność i otwiera sklep internetowy w Niemczech. W tym celu firma podpisała umowę SOFORT GmbH wdrażając tym samym metodę płatności SOFORT zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Umowa pomiędzy OCEANIC a SOFORT to kolejny udany przykład wspierania ekspansji polskich sklepów internetowych na rynki zagraniczne. Firma sprzedaje swoje produkty na 27 rynkach na całym świecie, lecz dotychczas możliwość dokonania zakupu przez Internet była możliwa tylko
w Polsce.

– SOFORT to jedna z popularniejszych w Niemczech metod płatności. Widzimy także stale rosnący wzrost jej pozycji w Polsce, stąd jest to dla nas doskonały partner mogący wesprzeć rozwój firmy na obu rynkach. Kluczowy dla nas był także fakt, że SOFORT gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, a także jest prosty, wygodny i przyjazny w obsłudze. Liczymy, że partnerstwo nie tylko poprawi osiągane przez nas wyniki, ale także pozytywnie wpłynie na user experience podczas korzystania z naszych sklepów internetowych – powiedział Adrian Muszyński, Junior New Media Manager w firmie OCEANIC.

Dagmara Kruszewska light– Wdrożenie SOFORT do sklepów internetowych firmy OCEANIC to kolejny istotny krok w rozwoju naszej firmy na polskim rynku. Cieszymy, że możemy wspierać i przyczynić do popularyzacji światowej jakości kosmetyków antyalergicznych marki AA. Umowa z OCEANIC pokazuje także wartości i dążenia naszej firmy, która poprzez oferowane produkty i usługi działa na rzecz integracji gospodarczej rynków europejskich oraz ułatwiać i usprawnić działalność w e-commerce – dodała Dagmara Kruszewska, Country Manager SOFORT GmbH w Polsce.

Porozumienie z OCEANIC jest jedną z wielu podpisanych ostatnio przez SOFORT umów obejmujących polski rynek. Inne przykłady to TUI, moBILET, iwarePRINT czy Pyszne.pl.

SOFORT jest jedną z najbezpieczniejszych, szybszych i najwygodniejszych dostępnych
w Internecie metod płatności. Firma regularnie przechodzi audyt ‘TÜV Saarland’ i posiada certyfikaty ‘Atestowany System Płatniczy’ oraz ‘Atestowana Ochrona Danych’. Dodatkowo SOFORT GmbH działa zgodnie z systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001. SOFORT zamknął 2015 rok obrotami w wysokości 33,4 milionów EUR, oraz wolumenem obsługiwanych transakcji równych około 4,5 miliarda EUR.