Pavel Vopařil nowym dyrektorem generalnym Bonami

Pavel Vopařil - CEO w sklepie internetowym Bonami
Pavel Vopařil - CEO w sklepie internetowym Bonami

Pavel Vopařil objął stanowisko CEO w sklepie internetowym Bonami, oferującym milionom użytkowników oryginalne meble, dodatki i akcesoria do wyposażenia wnętrz. Na stanowisku zastąpił on Davida Šiškę, który podczas wieloletniego pełnienia funkcji dyrektora generalnego potroił przychody firmy i sprawił, że poza Czechami Bonami pojawiło się w czterech innych krajach – w tym w Polsce.

Pavel Vopařil - CEO w sklepie internetowym Bonami
Pavel Vopařil – CEO w sklepie internetowym Bonami

Pavel Vopařil pracował w zarządzie wydawnictwa Economia i portalu Centrum.cz, a także firmy konsultingowej McKinsey. Do Bonami przechodzi z pozycji partner venture w grupie inwestycyjnej Miton, która jest właścicielem sklepu internetowego Bonami. Vopařil dołączył do grupy inwestycyjnej w zeszłym roku po tym, kiedy przeprowadził dla Mitonu sprzedaż firmy Slevomat, która – osiągając wartość niemal 60 milionów EUR – była jedną z największych akwizycji na czeskim rynku internetowym.

Bonami to miejsce, które inspiruje użytkowników. Dlatego przygotowujemy szereg zmian w naszym asortymencie, chcemy poprawić doświadczenia zakupowe klientów oraz jeszcze lepiej dostosować Bonami do poszczególnych rynków, na których działamy. – mówi nowy dyrektor generalny Pavel Vopařil i dodaje: – W ​​rzeczywistości współpracowaliśmy z Davidem Šišką przez ponad rok przy kierowaniu działalnością Bonami. Stąd otrzymałem bardzo dobre przygotowanie do objęcia nowej funkcji oraz poznałem wszystkie osoby tworzące firmę. Dzięki temu zmiana na stanowisku dyrektora generalnego, zarówno dla mnie, jak i dla pracowników, nie będzie w żaden sposób szokująca.

David Šiška
David Šiška

Odchodzący z posady CEO David Šiška pracował w Bonami prawie od jego założenia, z czego trzy lata jako szef. Po przekazaniu firmy, Šiška wraz z grupą Miton będą szukać nowych możliwości zarówno w obecnym portfolio, jak i przy realizacji nowych inwestycji. Część swojego czasu będzie nadal poświęcał Bonami jako Przewodniczący Rady Dyrektorów i Akcjonariuszy.