Paweł Essel dyrektorem generalnym sieci dyskontów Action w Polsce

Paweł Essel, dyrektor generalny sieci dyskontów Action w Polsce

Paweł Essel został nowym dyrektorem generalnym sieci dyskontów Action w Polsce.  Zastąpił on Sławomira Nitka, który nadal pełni funkcję dyrektora regionalnego Action.  

Paweł Essel dołączył do Action w listopadzie 2015 r. jako manager ds. akwizycji w Action w Niemczech. W 2017 roku objął to samo stanowisko na rynku polskim. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. funkcję dyrektora działu ekspansji na Polskę Północną i Zachodnią w sieci marketów Kaufland.

– „Jestem dumny, że mogę kontynuować dotychczasową pracę zespołu Action w Polsce.” – mówi Paweł Essel. „Unikalny model biznesowy Action, charakteryzujący się starannie wyselekcjonowanym asortymentem dobrej jakości produktów w najniższej cenie, sprawdził się na tym rynku. Jesteśmy podekscytowani rozwojem firmy i z niecierpliwością czekamy na dalsze budowanie sieci sklepów w Polsce zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.” – dodaje.

Action ma obecnie ponad 2500 sklepów w Europie i zatrudnia ponad 60 000 osób. W Polsce Action otworzyło niedawno swój 300. sklep. I zatrudnia ponad 4 000 pracowników. Z każdym otwarciem sklepu, Action tworzy nowe miejsca pracy, zatrudniając około 12 nowych pracowników.