Polska w obliczu elektryfikacji sektora motoryzacyjnego

0

Samochody elektryczne to nie pieśń przyszłości, to rzeczywistość – mówili eksperci podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce.

7 czerwca w Ambasadzie Włoch w Warszawie odbyła się konferencja prasowa „Przyszłość elektrycznych i autonomicznych pojazdów w Polsce” zorganizowana przez Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową. Podczas spotkania eksperci rozmawiali na temat wyzwań, jakie czekają ewoluujący w kierunku elektryfikacji sektor motoryzacyjny w Polsce i Europie.

Gości przywitali: Roberto Neccia, Radca Handlowy Ambasady Włoch i Piero Cannas, Prezes Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, którzy zapowiedzieli kolejną, drugą edycję International Automotive Business Meeting. Podkreślili oni, że IABM to jedno z największych spotkań branży motoryzacyjnej w Polsce, które skupia przedstawicieli europejskich, polskich i lokalnych władz, liderów branży motoryzacyjnej oraz jej ekspertów.

Wydarzenie w tym roku odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Expo Silesia w Sosnowcu. Gościem honorowym konferencji w Ambasadzie był Arkadiusz Chęciński Prezydent Miasta Sosnowiec, który wyraził swoje przekonanie, iż przyszłość motoryzacji leży w rozwoju elektromobilności i na tym polu mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją.

Polska postanowiła postawić na elektromobilność i ekologiczne środki transportu, tym bardziej cieszę się, że miasto Sosnowiec będzie w tym roku gospodarzem International Automotive Business Meeting. Sosnowiec był kiedyś miastem przemysłu ciężkiego, podobnie jak cały region, dziś natomiast, to przemysł motoryzacyjny jest podstawą napędzającą gospodarkę naszego miasta – powiedział Arkadiusz Chęciński.

Kilka słów dodał również Łukasz Górecki, Menedżer Klastra SA&AM Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., który zaznaczył, że południe Polski jest bardzo ważnym centrum dla przemysłu motoryzacyjnego.

Dialog wszystkich stron zaangażowanych w proces przeobrażania się branży motoryzacyjnej

International Automotive Business Meeting to wydarzenie B2B skierowane do dużych producentów samochodów, największych dostawców Tier 1 i 2, a także instytucji oraz stowarzyszeń branżowych. Tegorocznym, szeroko omawianym tematem będzie elektromobilność, systemy wspomagające kierowcę ADAS (advanced driver assistance systems) oraz najnowsze trendy w branży motoryzacyjnej.  W wydarzeniu weźmie udział około 400 firm, nie tylko z Polski i Europy, ale także z największych światowych rynków motoryzacyjnych takich jak Chiny, Japonia, Indie oraz Stany Zjednoczone. W programie przewidziana jest konferencja z udziałem znanych międzynarodowych ekspertów z branży oraz kolacja galowa, a drugiego dnia działania networkingowe: Speed Business Mixer i spotkania B2B. Została uruchomiona także strona internetowa IABM, na której można już teraz dokonywać rejestracji: www.iabmevent.com.

Czytaj również:  Rośnie sprzedaż samochodów luksusowych w Polsce. Powstają dla nich SPA