Polski Sherlybox w czołówce konkursu Xberts Innovative Brands 2016

0

Krakowski Sherlybox to jedyny polski produkt, który uplasował się wśród trzynastu najbardziej innowacyjnych urządzeń HighTech, wybranych w konkursie organizowanym przez Xberts, globalną platformę promującą rozwój przełomowych rozwiązań technologicznych na świecie – Sherlybox spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników tegorocznego Konwentu w Las Vegas, w tym inżynierów, specjalistów branżowych, przedstawicieli świata biznesu oraz prywatnych inwestorów.

Sherlybox CES Vegas 2016W zorganizowanym przez nas konkursie Xberts Innovative Brands 2016, Sherlybox uzyskał najwięcej nominacji w kategorii „osobisty wybór“, jako jedno z najbardziej innowacyjnych wynalazków, które czyni współczesne życie łatwiejszym, zapewnia nowy, wygodny sposób dzielenia się prywatnymi plikami z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, gdziekolwiek się aktualnie znajdują – powiedziała Sissi Wang, Business Development Manager w Xberts.

Sherlybox to ultra inteligentna, prywatna chmura o nieograniczonej pojemności, zamknięta w ergonomicznym urządzeniu o unikalnym, supernowoczesnym designie. Służy do przekazywania danych za pośrednictwem Internetu. Innowacją tego rozwiązania jest możliwość przesyłania najbardziej wrażliwych danych wskazanej grupie odbiorców bez udostępniania ich do chmury publicznej. Połączenie nawiązywane jest bezpośrednio pomiędzy komputerem osoby udostępniającej pliki, a urządzeniami osób, którym zostały one udostępnione. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko, że dane zostaną podejrzane przez osoby do tego nieuprawnione. Nawiązanie połączenia umożliwia aplikacja Sher.ly. Samo urządzenie Sherlybox sprawia zaś, że dane będą dostępne dla zaproszonych użytkowników nawet po wyłączeniu komputera je udostępniającego.

W gronie nominowanych, poza polskim Sherlyboxem, wyróżniono m.in. takie urządzenia jak:  inteligentna szczoteczka do zębów Avori, pierwszy modułowy dron do samodzielnej konstrukcji Doramigo czy portfel umożliwiający bezprzewodowe ładowanie telefonów komórkowych pod nazwą ZEUSE.

Targi CES odbywały się w dniach 6-9 stycznia br. w Las Vegas, Nevada, USA.

Czytaj również:  Światła, kamera…akcje