Rada nadzorcza Develii powołała zarząd na nową kadencję

Andrzej Oślizło
Andrzej Oślizło, prezes Develii

Rada nadzorcza Develii powołała zarząd na nową, trzyletnią kadencję. W jego składzie zasiadać będą: Andrzej Oślizło, Paweł Ruszczak i Mariusz Poławski. Tomasz Wróbel, członek zarządu Develii nie ubiegał się o pełnioną dotychczas funkcję w kolejnej kadencji zarządu. Pozostanie na stanowisku do końca obecnej kadencji, czyli do dnia, w którym odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie Develii.

– Zarząd Develii będzie funkcjonował w trzyosobowym składzie: Andrzej Oślizło, Paweł Ruszczak i Mariusz Poławski. To doświadczeni menedżerowie i jestem przekonany, że razem z zespołem dają największą gwarancję realizacji nowej strategii spółki, która jest skoncentrowana na rozwoju segmentu mieszkaniowego – powiedział Jacek Osowski, przewodniczący rady nadzorczej Develii. – Chciałem jednocześnie podziękować Tomaszowi Wróblowi za jego wieloletnią pracę w spółce i przeprowadzenie licznych projektów z obszaru komercyjnego, w tym m.in. nadzór nad udanymi transakcjami sprzedaży kompleksów biurowych – Silesia Star w Katowicach, Retro Office House we Wrocławiu oraz Wola Center w Warszawie – dodał Jacek Osowski.

Tomasz Wróbel zasiada w zarządzie spółki od 2010 r., a od 2018 r. zarządza wszystkimi projektami z obszaru komercyjnego. Do końca obecnej kadencji jego obowiązki będą przekazane Andrzejowi Oślizło, prezesowi Develii, który będzie odpowiedzialny za tematy rozwojowe, w tym wprowadzenie spółki na rynek PRS oraz Pawłowi Ruszczakowi, wiceprezesowi zarządu Develii, który będzie odpowiedzialny za dezinwestycje nieruchomości komercyjnych będących w portfelu spółki.

– Dziękuję radzie nadzorczej za powołanie na nową kadencję, a Tomaszowi Wróblowi za dotychczasową współpracę. Ostatnie pół roku było dla spółki bardzo intensywnym okresem. Od kilku miesięcy systematycznie realizujemy założenia nowej strategii i skupiamy się na rozwoju segmentu mieszkaniowego, w tym wejściu na rynek PRS. W nowej kadencji czekają na nas także wyzwania w obszarze komercyjnym, m.in. sprzedaż biurowca Wola Retro czy pozyskanie partnera do projektu magazynowego w Malinie. Realizacja tych celów wymaga od nas jako menedżerów inicjatywy i determinacji. Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu i niezbędnym kompetencjom staniemy na wysokości zadania – skomentował Andrzej Oślizło, prezes Develii.