Ron Ben Shahar podsumowuje rok Angel Poland Group

Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group
Ron Ben Shahar
Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group
Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group

Nagradzane OVO Wrocław, innowacyjne centrum seniora Angel Care i hotel roku – to inwestycje Angel Poland Group ukończone w 2016 roku. W planach na następny rok ma kolejne przełomowe przedsięwzięcia, w tym prestiżowy obiekt w Krakowie. Do tej pory Angel Poland Group zrealizowała w Polsce 10 projektów o łącznej wartości 1,5 mld zł. Jak deweloper prognozuje rozwój rynku nieruchomości w segmencie premium?

We Wrocławiu w 2016 roku Angel Poland Group zakończyła dwie ważne inwestycje. Pierwsza z nich to OVO Wrocław, nowoczesny kompleks typu mixed use, który został oddany do użytku w połowie roku. Łączy apartamenty, biura, hotel DoubleTree by Hilton i lokale usługowe. Wartość inwestycji wyniosła 260 mln zł. Kompleks OVO Wrocław został uznany za inwestycję roku w konkursie TOPBuilder 2017. – Zrealizowaliśmy spójną, dobrze przemyślaną koncepcję, w doskonałej lokalizacji. W przypadku apartamentów i biur przez cały rok obserwujemy bardzo duże zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Jesteśmy na etapie przekazywania apartamentów właścicielom. Z kolei komercjalizacja powierzchni usługowych osiągnęła obecnie 75% i kończymy już negocjacje z najemcami pozostałej części – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Wrocławski hotel sieci DoubleTree by Hilton zlokalizowany w OVO Wrocław od momentu otwarcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W prestiżowym konkursie Eurobuild Awards został uznany za najlepszy nowy hotel roku 2016 w Polsce. Druga z zakończonych inwestycji dewelopera we Wrocławiu to Angel Care, pierwsze w Polsce tak kompleksowe centrum dla seniorów. W jego ramach funkcjonują trzy odrębne części: dom opieki i centrum chorób demencyjnych dla osób wymagających stałej pomocy, jak również nowość na polskim rynku – mieszkania adresowane do samodzielnych seniorów, z pakietem usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Natomiast w ramach Fundacji Angel Care prężnie działa m.in. Klub Seniora oraz Klinika Pamięci. – Zapotrzebowanie na kompleksową opiekę dla osób starszych jest w Polsce bardzo duże i będzie rosło. Dlatego planujemy rozwijać sieć centrów seniora Angel Care w Polsce, kolejne planujemy uruchomić w Krakowie. Łączna, szacunkowa wartość 10 planowanych ośrodków to około 500 mln zł – podkreśla Ron Ben Shahar. We wrześniu ruszyła budowa najnowszej inwestycji apartamentowej we Wrocławiu – Angel River. W jej ramach powstanie 341 lokali w dwóch budynkach, 9- oraz 17-piętrowym, w malowniczej lokalizacji tuż nad rzeką Oławą i w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta. – W 2016 roku sprzedaliśmy ponad 50% apartamentów, co jest bardzo dobrym rezultatem na tym etapie budowy – dodaje Ron Ben Shahar. W Krakowie deweloper zakończył sprzedaż w swoim flagowym projekcie. W 2017 roku planuje rozpoczęcie kolejnej prestiżowej inwestycji w tym mieście. Będzie to luksusowy obiekt typu mixed use, który powstanie w jednej z najlepszych lokalizacji w mieście.

Angel Poland Group ma w planach również kolejne inwestycje, zarówno we Wrocławiu, jak i w Krakowie. – Jesteśmy na etapie analiz i za wcześnie jeszcze, aby mówić o szczegółach. Mogę tylko powiedzieć, że nadal będziemy koncentrować się na inwestycjach w segmencie premium zarówno w obszarze budowy obiektów apartamentowych jaki i hotelowych. W Polsce stale rośnie zainteresowanie nieruchomościami o podwyższonym standardzie, jak i luksusowymi apartamentami. Oceniamy, że w przyszłym roku sytuacja się istotnie nie zmieni. Lokale stanowiące część odpowiednio przemyślanych projektów, usytuowanych w prestiżowych lokalizacjach, traktowane są jako doskonała lokata kapitału i tym samym gwarantują wzrost wartości nieruchomości w czasie – podsumowuje Ron Ben Shahar.
Angel Poland Group rozpoczęła działalność w Polsce w 2003 roku. Od tamtego czasu zainwestowała w 10 projektów na łączną sumę 1,5 mld zł.