Ruszają zapisy na akcje Cavatina Holding

GPW

W poniedziałek 5 lipca rozpoczęło się przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych na akcje Cavatina Holding, największego polskiego dewelopera biurowego. Zapisy potrwają do czwartku 8 lipca i są przyjmowane po cenie maksymalnej 50 zł za akcję.

W trwającej ofercie publicznej zaoferowanych zostanie do 7,5 mln akcji nowej emisji dających do 30,12% w podwyższonym kapitale. Zapisy na akcje przyjmują: Biuro Maklerskie mBanku, Biuro Maklerskie Pekao, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski BDM oraz  Dom Maklerski BOŚ.

Ostateczna cena emisyjna zostanie ustalona przez Spółkę, w uzgodnieniu z Globalnymi Współkoordynatorami, na podstawie procesu budowania Księgi Popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Przydział akcji jest zaplanowany na 15 lipca, a debiut akcji na GPW około dwa tygodnie później.

Spółka planuje pozyskać do 375 mln zł z emisji nowych akcji. Środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności, zgodnie z priorytetami wydatkowania:

  1. do 85 mln zł na zakup nieruchomości gruntowych we Wrocławiu na których zrealizowany zostanie projekt biurowo-usługowy Quorum A i B o łącznej powierzchni najmu 69 tys. mkw. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową zakup zostanie dokonany przez spółkę w 100% zależną od Cavatina Holding.
  2. do 291 mln zł na realizacje inwestycji biurowo-usługowych Global Office Park A1 i A2 w Katowicach, Palio Office Park B i C w Gdańsku, Ocean Office Park B w Krakowie oraz Quorum A, B i D we Wrocławiu. Alokacja pozyskanej kwoty do poszczególnych projektów będzie uzależniona od postępów komercjalizacji i dostępności alternatywnych źródeł finansowania. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową nakłady będą ponoszone przez spółki w 100% zależne od Cavatina Holding.

Pozostałe środki, w zależności od rezultatu oferty, mogą zostać przeznaczone na spłatę pożyczek udzielonych przez jedynego akcjonariusza spółki.

Globalnymi Współkoordynatorami oraz Współprowadzącymi Księgę Popytu są mBank i Pekao Investment Banking, Współprowadzącym Księgę Popytu jest Bank Polska Kasa Opieki – Biuro Maklerskie. Doradcą prawnym w procesie jest Gessel, Koziorowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów