SAP nadal liderem rynku oprogramowania dla firm w Polsce

0

Według wydanego ostatnio raportu międzynarodowej firmy analitycznej International Data Corporation (IDC) pt. ,,Poland Enterprise Application Software 2010 – 2014 Forecast and 2009 Vendor Shares” największym dostawcą zintegrowanych aplikacji biznesowych dla przedsiębiorstw w Polsce pozostaje firma SAP. Udział niemieckiego producenta oprogramowania w polskim rynku IDC ocenia na 39,8%, co stanowi wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z rokiem ubiegłym, zaś udział najbliższych konkurentów to odpowiednio 10,2% i 7,4%. Wartość całego rynku oprogramowania biznesowego w 2009 roku IDC oceniła na 197,3 mln USD.

„W 2009 roku obserwowaliśmy zmniejszenie skłonności do inwestycji wśród przedsiębiorstw – także w informatykę. Niepewność związana z sytuacją gospodarczą kraju przełożyła się na mniejsze zakupy oprogramowania, zwłaszcza w pierwszej połowie roku, oraz pierwszy w historii naszych badań rynku ERP w Polsce spadek jego wartości.” powiedział Tomasz Słoniewski, Research Manager w IDC i współautor raportu.

„Jestem bardzo zadowolony z naszego wzrostu udziału w rynku w Polsce – rośniemy szyciej niż rynek, co jest niewątpliwym powodem do satysfakcji zwłaszcza w tak wymagających czasach. Wzrost zawdzięczamy w dużej mierze udanej współpracy z instytucjami administracji państwowej i samorządowej, a także wzrostowi aktywności inwestycyjnej ze strony małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególną satysfakcją napawają mnie kontrakty z firmami, które – tak jak US Pharmacia czy Solaris – decydują się wymienić oprogramowanie innych dostawców na SAP – to znak zaufania na które pracujemy od 15 lat obecności na polskim rynku” powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.

„W roku 2010, zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, bardzo znaczącą branżą dla SAP w Polsce jest sektor publiczny. Coraz większa liczba kontraktów z kolejnymi instytucjami administracji centralnej i samorządowej sprawia, że również nasze inwestycje w rozwój portfolio produktów i kompetencje specjalistów rosną. Niedawno uruchomiliśmy także specjalny program ekspercki dla Partnerów SAP, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje w zakresie współpracy z instytucjami publicznymi” dodał Grzegorz Rogaliński.

Czytaj również:  RSM Poland przejmuje Denzel Polska