Sebastian Proć objął funkcję prezesa zarządu HB Reavis w Polsce

Sebastian Proć objął, prezes zarządu HB Reavis w Polsce
Sebastian Proć, prezes zarządu HB Reavis w Polsce

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, powołała Sebastiana Procia, do tej pory członka zarządu, na stanowisko prezesa polskiego oddziału. Doświadczony menadżer pokieruje dalszym rozwojem dewelopera w Warszawie, gdzie HB Reavis realizuje obecnie wielofunkcyjne projekty Varso Place i Forest.

Sebastian Proć jest związany z HB Reavis od 13 lat – od początku działalności firmy na polskim rynku nieruchomości pełnił w niej funkcje kierownicze, nadzorując rozwój biznesu, akwizycje oraz działalność deweloperską. Wcześniej był związany z firmą doradczą DTZ, a także Premiumred Real Estate Development (grupa Investkredit / Volksbank), Budimex Nieruchomości oraz Unikat Commercial Properties.

Nominacja dla doświadczonego i doskonale znającego firmę eksperta na stanowisko prezesa zarządu, potwierdza dążenie HB Reavis do umocnienia pozycji w Warszawie poprzez zakup gruntów w atrakcyjnych lokalizacjach i przygotowanie kolejnych projektów. Strategia HB Reavis zakłada tworzenie budynków, u podstaw których leży dobrostan, zdrowie i dostosowanie do potrzeb użytkowników. Dzięki zróżnicowanym liniom biznesowym, firma specjalizuje się w planowaniu przestrzeni pracy, wprowadzaniu technologicznych innowacji oraz rozwiązań elastycznych w biurach, a także zarządzaniu nieruchomościami.

HB Reavis jest jednym z największych deweloperów biurowych działających w Polsce – do tej pory w Warszawie firma zrealizowała lub obecnie realizuje budynki o łącznej powierzchni 475 tys. mkw. do wynajęcia. Tylko w 2021 roku polski oddział HB Reavis podpisał umowy z klientami na prawie 50 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Sebastian Proć zastąpił na stanowisku prezesa dotychczas sprawującego tę funkcję Marcina Klammera, który opuścił szeregi firmy.