SOFORT GmbH wyniki po II kwartałach 2016 r.

Jens Lütcke, CEO SOFORT GmbH
Jens Lütcke, CEO SOFORT GmbH

Dostawca bezpośredniej metody płatności SOFORT w pierwszej połowie br. odnotował 28% wzrost. Z tego względu firma spodziewa się, że rok zamknie całkowitym wynikiem jeszcze lepszym niż w 2015 r. SOFORT jest obecnie dostępny w 36 000 sklepach, lecz każdego dnia zgłasza się średnio 50 kolejnych, zainteresowanych współpracą. Znacznie też zwiększyła się liczba osób korzystających z tej metody płatności – już około 5 mln transakcji miesięcznie jest przeprowadzanych poprzez SOFORT.

Wśród głównych przyczyn stojących za kontynuacją sukcesów SOFORT należy wymienić stale wzrastający poziom świadomości konsumentów na temat głównych zalet tej metody płatności – szybkość, prostota i wygoda. Ponadto, w skali europejskiej, można zauważyć, że wzrost napędzany jest również poprzez coraz bardziej rozwijającą się współpracę z sektorem bankowym.

Zauważalny jest również trend pokazujący, że SOFORT jest na większą skalę wykorzystywany przez sklepy internetowe w rozwoju handlu transgranicznego. Na przykład 21 000 z 36 000 sklepów online udostępnia dokonywanie płatności online przez austriackich konsumentów. Również międzynarodowe partnerstwa z globalnymi graczami, takimi jak: Worldpay, Globalcollect czy Adyen, są siłą napędową wzrostu i szybkiej ekspansji.

– Polska stanowi istotną składową obserwowanych wzrostów. Nasz rynek, w porównaniu do krajów Zachodniej Europy, przy bardzo dynamicznym tempie rozwoju, posiada jeszcze ogromne pokłady potencjału wzrostowego. Bardzo nas cieszy, że systematycznie powiększa się liczba sklepów zainteresowanych współpracą z nami. Oznacza to, że nasze główne zalety – bezpieczeństwo, wygoda, szybkość, łatwość integracji oraz konkurencyjne stawki, są w coraz to większym stopniu dostrzegane. Dla wielu polskich firm bardzo interesujące są także atuty SOFORT w kontekście otwierania i prowadzenia działalności na innych rynkach europejskich – mówi Dagmara Kruszewska, Country Manager SOFORT GmbH w Polsce.

Jens Lütcke, CEO SOFORT GmbH
Jens Lütcke, CEO SOFORT GmbH

Kolejnym istotnym czynnikiem wspomagającym ekspansję SOFORT były działania Komisji Europejskiej zapobiegające geoblockingowi. W tej sposób władze Unii chcą pozwolić właścicielom sklepów internetowych na lepszy dostęp do rozwiązań wspierających rozwój na rynkach zagranicznych. – Metody płatności, z których można korzystać tylko na jednym rynku często kosztują więcej zachodu, niż są tego warte – powiedział Jens Lütcke, CEO SOFORT.

Trend wzrostowy jest też kontynuowany na rodzimym dla SOFORT rynku niemieckim. – Chociaż SOFORT jest dostępny w ponad 64% wszystkich największych niemieckich sklepach internetowych, udziały naszej metody płatności rosną obecnie głównie za sprawą nowych modeli biznesowych B2B zwiększających potencjał w obszarze e-commerce. Dodatkowo, wiele niemieckich sklepów internetowych także zyskuje na popularności w innych krajach europejskich. Tutaj SOFORT jest silnym partnerem dzięki wysokiemu stopniowi penetracji rynku. Z tego powodu, globalne marki takie jak Adidas, Spotify czy Lufthansa również polegają na naszej metodzie płatności – podsumowuje Jens Lütcke.