Stabilne przychody spółki-córki Bloober Team. Intensywny początek roku Feardemic

PlayStation gaming

Feardemic, wydawca gier z gatunku horror, osiągnął stabilne przychody w pierwszym kwartale 2022r. Strategia rozwoju zakłada dalsze budowanie i wzmacnianie oferty gier wideo na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe. 

Gry, które wydał Feardemic przyniosły stabilne przychody, m.in. ze względu na fakt brania udziału w wyprzedażach i promocjach. Spółka kontynuuje pozyskiwanie praw wydawniczych do gier i produktów z zakresu interaktywnej rozrywki od deweloperów z całego świata, a także nieustannie poszukuje potencjalnych partnerów. Krakowski wydawca planuje wykorzystywać swoje doświadczenie w portowaniu gier na konsole obecnej generacji – PS5 i Xbox serii X I S. Krakowski wydawca kontynuuje także zatrudnianie nowych pracowników – obecnie stały zespół składa się z 11 osób plus outsourcing. By dostosować się do potrzeb pracowników, nawet po zakończeniu pandemii, spółka pozwala zarówno na pracę zdalną, hybrydową, jak i w pełni stacjonarną w swoim biurze w Krakowie. W nowym roku Feardemic skupił się również na rozwoju istniejących już mediów społecznościowych oraz uruchamił oficjalny kanał spółki na Discordzie.

– Poprzez rozwój kanałów społecznościowych chcemy wypełniać naszą misję, kierując się naszymi dwiema głównymi zasadami. Dzięki temu zwiększamy zaangażowanie konsumenta – gracza, który lubi horror jako rodzaj rozrywki i budujemy społeczność, której zapewniamy horrorową rozrywkę wysokiej jakości – komentuje Scott Millard, prezes spółki.

Już w tym roku Feardmic zawarł kilka istotnych umów, poszerzających jego portfolio. Pierwszą z nich była umowa z niemieckim KOCH MEDIA na dystrybucję fizycznej edycji DARQ Ultimate Edition. Feardemic spodziewa się, że będzie ona dostępna we wszystkich sklepach z grami w Europie, Azji, Australii i Stanach Zjednoczonych jeszcze przed Halloween. Na mocy umowy z Titanite Games spółka stała się wyłącznym wydawcą trzech rozdziałów powieści graficznej zatytułowanej Perseverance na komputerach i konsolach. „Perseverance” to horror oparty na narracji, inspirowany takimi dziełami jak „The Walking Dead”. Pierwszą część przekształcono w grę free-to-play, a druga została udostępniona fanom już w pierwszym kwartale. Premiera trzeciej części planowana jest na lato 2022r. Pod koniec roku ma także wyjść na Nintendo Swich oraz PC „Perseverance: The Complete Edition”, która stanowić będzie połączenie wszystkich części w jedno. W lutym zaś podpisano umowę z kalifornijską spółką Unfold Games, na podstawie której Feardemic stał się wyłącznym wydawcą kontynuacji gry DARQ Complete Edition, zatytułowanej „Bloody Hell Hotel” na konsolach. „Bloody Hell Hotel” to trójwymiarowy symulator budowania i craftingu, w którym gracz buduje i zarządza złowrogim hotelem z wieloma dziwnymi elementami np. smokami w piwnicy.

– Cieszymy się, że nasza spółka stale się rozwija. Nowe umowy pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze by stać się światowej klasy wydawcą w gatunku horroru – komentuje Scott Millard, prezes Feardemic. – W styczniu „DARQ Complete Edition” został uznany za jedną z dziesięciu najlepszych krótkich gier na PlayStation 5 przez portal Cultured Vultures. Zaś Bloody Disgusting uznało „DARK FRACTURE” za jedną z najbardziej oczekiwanych z nadchodzących gier z gatunku horror. Bardzo nas cieszą te wyróżnienia i zachęcają do dalszej pracy – dodaje.

W marcu Feardemic uruchomił pierwszą edycję Feardemic FearFest, którego założeniem było przedstawienie wszystkich zapowiedzianych dotychczas przez spółkę gier. Każdy z deweloperów miał za zadanie opisać swoją grę, inspiracje i doświadczenia związane z procesem jej tworzenia. Zaprezentowano również nowe zwiastuny. Inauguracyjną prezentację FearFestu poprowadził Hunter Peterson, aktor dubbingowy, reżyser, producent filmowy i doświadczony gospodarz imprez. Spółka planuje przekształcić coroczną prezentację w pełne wydarzenie i samodzielną markę.

Tak jak spółka założycielska Bloober Team, Feardemic także wspiera działania humanitarne w Ukrainie – m.in. utrzymuje kontakty ze społecznościami twórców gier w Ukrainie i nieustannie poszukuje sposobów na opracowanie projektów, które przyniosą korzyści twórcom gier teraz i w przyszłości.