Stefan Grenzebach zostaje nowym CEO KESSEL

Stefan Grenzebach (w środku) z członkami Zarządu: Alexander Kessel (z prawej) i Edgar Thiemt (z lewej) Fot. KESSEL
Stefan Grenzebach (w środku) z członkami Zarządu: Alexander Kessel (z prawej) i Edgar Thiemt (z lewej) Fot. KESSEL

1 sierpnia 2023 roku Stefan Grenzebach zastąpi założyciela firmy KESSEL – Bernharda Kessela – na stanowisku dyrektora generalnego. Za ten wybór odpowiada Rada Nadzorcza firmy, wyznaczając nowe kierunki dla przyszłości przedsiębiorstwa. 

Bernhard Kessel - założyciel KESSEL
Bernhard Kessel – założyciel KESSEL

Przez lata firma KESSEL stała się przodującym graczem w branży, odnosząc sukcesy i ciesząc się uznaniem klientów na całym świecie. Wraz z decyzją o mianowaniu Stefana Grenzebacha nowym dyrektorem generalnym, Rada Nadzorcza dokonała kluczowego wyboru dla przyszłości firmy. Założyciel KESSEL – Bernhard Kessel – tak określa nowy kurs na 60-lecie przedsiębiorstwa:

Stefan Grenzebach ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, a jako członek Rady Nadzorczej od 2019 roku i jako obecny członek Zarządu, doskonale orientuje się w kluczowych obszarach firmy oraz branży. Cieszymy się, że jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji na przyszłość z wyraźnym następcą, sprawdzonym zespołem zarządzającym i nową siedzibą firmy jako zobowiązaniem do dalszej przyszłości dla naszych pracowników.

Wraz z powołaniem nowego CEO, Rada Nadzorcza KESSEL liczy na ciągłość na szczeblu kierowniczym. Członkowie zarządu – Stefan Grenzebach (Finanse, Controling, Kadry i IT), Alexander Kessel (Sprzedaż i Marketing) oraz Edgar Thiemt (Technologia i Produkcja) – mają realizować i konsekwentnie rozwijać strategię zrównoważonego rozwoju oraz utrzymać pozycję firmy KESSEL jako lidera w dziedzinie odwodnień.

Kompetencje zarządcze w firmach średniej wielkości

Stefan Grenzebach, który pochodzi z regionu Ammersee w Niemczech, piastował już w przeszłości wysokie stanowiska w firmach Grenzebach Group oraz Possehl Group. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Bavarian Business Association (vbw) i bardzo dobrze zna wymagania oraz wyzwania średniej wielkości firmy.

Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej KESSEL za zaufanie i oczekuję odpowiedzialnego zadania oraz pomyślnego kontynuowania opartej na innowacjach, historii sukcesu i pracy życiowej Bernharda Kessela, wraz z moimi kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami KESSEL – mówi Stefan Grenzebach.

84-letni założyciel firmy i wizjoner Bernhard Kessel będzie nadal ściśle związany z firmą jako Dyrektor Generalny założonej przez siebie Fundacji BKS Bernhard Kessel.