Supreme Energy osiągnęło ponad 25 mln zł przychodów po trzech kwartałach 2023 r.

Mateusz Wróbel, prezes zarządu w Supreme Energy
Mateusz Wróbel, prezes zarządu w Supreme Energy

Firma Supreme Energy po trzech kwartałach 2023 roku zanotowała ponad 25 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z czego w samym Q3 wartość ta wyniosła 9,7 mln zł. EBITDA od stycznia do września przekroczyła 1,3 mln zł. Zysk operacyjny EBIT wyniósł ponad 1,2 mln zł, a zysk netto prawie 1 mln zł. Osiągnięte wyniki są zasługą odpowiednio obranej strategii rozwoju, opartej na optymalizacji i automatyzacji procesów sprzedażowych. Sprawne skalowanie biznesu umożliwiło spółce rozpoczęcie ekspansji zagranicznej, oddział operacyjny w Berlinie jest już aktywny. Kamieniem milowym Supreme Energy na rok 2024 pozostaje debiut na warszawskiej Giełdzie z możliwością wcześniejszego przeprowadzenia IPO. Spółka prowadzi pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami branżowymi.

Zakończone satysfakcjonującymi wynikami pierwsze trzy kwartały 2023 roku stanowią podsumowanie udanej działalności spółki Supreme Energy, obecnej na polskim rynku od 2021 roku. Firma jest powiązana kapitałowo ze spółką Supreme Global, założoną w marcu 2023 roku. Pomimo stosunkowo krótkiego okresu działalności, oba podmioty tworzą silną strukturę i osiągają imponujące wyniki finansowe. Na koniec września 2023 łączne przychody obu firm wyniosły prawie 27 mln zł, a zysk netto przekroczył 1,5 mln zł.

– Obserwowanie tak sprawnego wzrostu Supreme Energy, jest dla mnie jako założyciela firmy, niezwykle satysfakcjonujące – zwłaszcza przy tak dynamicznie zmieniającym się rynku odnawialnych źródeł energii. Po niespełna trzech latach działalności, nie tylko jesteśmy rentowni, ale i osiągamy oczekiwane przychody, z widokiem na dalszy wzrost w przyszłości. Nie zamierzamy zwalniać tempa. Dalej będziemy konsekwentnie kontynuować działania oparte na przemyślanej strategii rozwoju i umacnianiu solidnej struktury sprzedażowej – mówi Mateusz Wróbel, prezes zarządu w Supreme Energy.

Supreme Energy wchodzi w skład ww. grupy kapitałowej Supreme Global. Najnowszym podmiotem holdingu jest Supreme Energy Deutschland z biurem operacyjnym w Berlinie.

Sprzedaż usług ruszyła w listopadzie, a nasz zespół działa niezwykle sprawnie by zapewnić skuteczny start naszego niemieckiego oddziału. Jest to dla nas istotny krok w kierunku międzynarodowej ekspansji, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. Nasza obecność w Niemczech umożliwia nam nie tylko korzystanie z potencjału tego rynku, ale i czerpanie z lokalnych zasobów i know-how. – mówi Jan Zając, członek zarządu Supreme Energy.

Ambicją Supreme Energy jest zajęcie znaczącego miejsca w ścisłej czołówce firm w Unii Europejskiej.

W celu dalszego skalowania biznesu, Supreme Energy planuje rozpoczęcie procesu upublicznienia. Wejście na warszawską Giełdę planowane jest na 2024 rok. Nie wykluczany jest wcześniejszy udział w IPO. – Szczegóły dotyczące IPO chcemy podjąć z początkiem nadchodzącego roku. Natomiast już teraz widzimy zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów branżowych. Rozmowy przebiegają bardzo pozytywnie. – mówi Mateusz Wróbel. – Cieszy nas fakt, że rynek chce zostać częścią dynamicznie rosnącej grupy Supreme. Napawa nas to wielkim optymizmem – dodaje.

W dobie transformacji energetycznej polski sektor OZE dynamicznie się rozwija. Szacuje się, że w okresie letnim 2023 roku, co najmniej 25% energii elektrycznej wytwarzanej w Polsce pochodziło z odnawialnych źródeł.