VR Visio z nowym inwestorem. W jakim kierunku rozwinie się polska wirtualna rzeczywistość?

0

Gdyński startup zajmujący się produkcją gier i oprogramowania na gogle do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości pozyskał nowego inwestora. W najbliższym czasie VR Visio skupi się na działalności w trzech kluczowych obszarach biznesowych związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością: produkcji aplikacji na zamówienie, wirtualnych szkoleniach dla dużych firm oraz produkcji gier. Aktualnie startup mający siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, dopracowuje pierwszy shooter VR na PC oraz Playstation.

VR Visio z zastrzykiem gotówki i wiedzy

Gdyński startup pozyskał nowego inwestora. Wojciech Tomikowski to menadżer z globalnym doświadczeniem zdobywanym m.in. w Gerberze, Coty i BBDO. Dziś Tomikowski zajmuje się zarządzaniem inwestycjami w innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa. Jednym z najciekawszych obszarów inwestycyjnych jest dla niego sektor wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

VR Visio to spółka z dużym potencjałem. Analizując jej dynamikę wzrostu oraz szacunki dot. rozwoju rynku VR/AR, jestem pewien, że osiągniemy sukces. Mam tu na myśli przede wszystkim ekspansję międzynarodową. Już dziś VR Visio realizuje kontrakty we współpracy z chińskimi partnerami. Wkrótce zwrócimy się także w stronę odbiorców ze Stanów Zjednoczonych czy krajów skandynawskich, gdzie dostrzegamy nie tylko zainteresowanie nowymi technologiami, ale przede wszystkim kapitał, który można efektywnie wykorzystać w rozwoju kolejnych usług oraz produktów – mówi Wojciech Tomikowski.

Szacunki ekspertów podkreślają szybkie tempo rozwoju sektora VR. Według Prognoz Digi-Capital, w 2021 r. światowa wartość rynku może wynieść 25 mld USD. Z kolei wyliczenia Citi GPS wskazują, że połączone segmenty VR i AR warte będą 3 bln USD w 2035 r.

Kurs na AR. Plany rozwoju VR Visio

Spółka zapowiada wysoką progresję i wyznacza trzy kluczowe obszary specjalizacji związanej z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Pierwszy z nich, to działalność usługowa, czyli produkcja oprogramowania na zamówienie. Jeden z takich projektów jest już w fazie realizacji. Na zlecenie chińskiego partnera spółka produkuje aplikację wzorowaną na wokalnym talent show, która ma trafić do centrów karaoke na Dalekim Wschodzie.

Czytaj również:  Firmy coraz częściej inwestują w zdrowie pracowników. W ten sposób zwiększają ich motywację do pracy i wydajność

VR Visio zamierza ponadto wykorzystać dobrą passę AR i dotrzeć ze swoimi produktami m.in. do użytkowników iOS 11, którego aktualizacja wraz z zestawem ARkit pojawi się na jesień.