Zmiany w zarządzie MediaMarktSaturn Polska

Snjezana Bandner Prezes Zarządu MMS Polska
Snjezana Bandner, Prezes Zarządu MMS Polska

Snjezana Bandner została Prezesem Zarządu MediaMarktSaturn Polska / MediaMarkt Polska. Do zarządu dołączył również Maciej Melnik, który objął funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego ds. Handlowych.

Z początkiem września 2023 Snjezana Bandner została powołana na Prezesa Zarządu MediaMarktSaturn Polska / MediaMarkt Polska, zastępując na tym stanowisku Andrzeja Jackiewicza, który zdecydował o kontynuacji kariery zawodowej poza strukturami firmy.

Snjezana Bandner, która związana jest z Grupą MediaMarktSaturn od 17 lat, posiada bogate doświadczenie w handlu na rynkach międzynarodowych. Doskonale zna potencjał i wyzwania europejskiego rynku elektroniki użytkowej, z uwzględnieniem specyfiki wymagań rynku polskiego. Przez ostatnie miesiące pełniła w MediaMarktSaturn Polska funkcję Dyrektora Handlowego (Managing Director Commercial / CCO), wcześniej zajmowała stanowisko Chief of Staff w MediaMarktSaturn Retail Group. Jest ekspertem w obszarze zakupów, zarządzania asortymentem i strategii biznesowej.

Od sierpnia br. do zarządu MediaMarktSaturn Polska / MediaMarkt Polska dołączył również Maciej Melnik w funkcji Dyrektora Zarządzającego ds. Handlowych (Managing Director Commercial). Maciej Melnik posiada wieloletnie doświadczenie w handlu detalicznym, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Przez wiele lat pracował w Grupie TESCO, gdzie pełnił międzynarodowe funkcje zarządcze; polski oddział sieci prowadził w randze Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora ds. strategii i transformacji dóbr szybko zbywalnych w GRUPIE PEPCO. Jest ekspertem w zakresie handlu i marketingu, zakupów, strategii biznesowej i transformacji.

W skład zarządu MediaMarktSaturn Polska / MediaMarkt Polska wchodzą również: Marcin Walendowski, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów (CFO) oraz Daniel Mikołajczyk, Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych (COO).

MediaMarktSaturn Polska należy do MediaMarktSaturn Retail Group (MMSRG), europejskiego lidera na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej. W Polsce prowadzi sieć sklepów MediaMarkt oraz sklep internetowy mediamarkt.pl. Marka wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników nowych technologii, oferując bogatą ofertę produktów i związanych z nimi usług. Zapewniając klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe we wszystkich kanałach sprzedaży marka tworzy nową kategorię na rynku: Experience Electronics.