Jakub Nowak podpisuje umowę wykupu większościowego pakietu JNT Group

wino

W piątek, 2. lutego br., Jakub Nowak podpisał umowę z Enterprise Investors, na mocy której dojdzie do wykupu menadżerskiego JNT Group od tegoż funduszu inwestycyjnego. Po wykupie Prezes JNT Group zostanie większościowym właścicielem grupy. Jakub Nowak zapowiada dalszą silną ekspansję spółki oraz wejście w nowe segmenty rynku, tj. alkohole mocne oraz piwa.

 „Ponad sześcioletnia współpraca z funduszem była dla nas bardzo owocna i wiele nas nauczyła. W tym czasie znacząco urośliśmy, stając się największą w Polsce pojedynczą spółką produkującą i dystrybuującą wino. Stało się tak, dzięki dynamicznym zmianom, wprowadzanym w firmie, między innymi sprofesjonalizowaliśmy zespół i zmodernizowaliśmy zakład produkcyjny, znacząco zwiększając moce produkcyjne firmy, a także zoptymalizowaliśmy portfolio produktowe. Z sukcesem zrealizowaliśmy przejęcia konkurencji w kraju i za granicą” – komentuje Jakub Nowak, Prezes Zarządu, związany ze spółką od 24 lat.

Jakub Nowak stawia na dalszy rozwój JNT Group. Ma on polegać na zbudowaniu dużego podmiotu o międzynarodowej skali, tym samym udowadniając, że tego typu kierunek zmian nie jest wcale zarezerwowany wyłącznie dla dużych zachodnich korporacji. Strategia firmy zakłada stanie się największym graczem na polskim rynku, przy jednoczesnym zbudowaniu silnej pozycji firmy na międzynarodowych rynkach.

„Celem wykupu JNT Group jest dalszy rozwój firmy. Chcemy, aby w ciągu 3-5 lat przychody spółki przekroczyły miliard złotych. Planujemy wejście w nowe segmenty rynku, takie jak alkohole mocne i piwa. Nasze pomysły na kierunki rozwoju opieramy na innowacyjności, która stanowi naszą mocną stronę, a także szerokim dostępie do rynku, jaki wypracowaliśmy sobie przez lata.– wyjaśnia Jakub Nowak.

– Spółka planuje wejście na kolejne, zagraniczne rynki. Dzięki tym działaniom będziemy w stanie otworzyć sobie drogę do dalszych przejęć. Pozwolą nam one konsekwentnie stawać się silną grupą o międzynarodowej skali” – dodaje Prezes JNT Group.

Spółka przez ostatnie lata sukcesywnie rozwija się, co w sposób istotny przekłada się na nowoczesne rozwiązania w produkcji, m.in. win w Polsce. Przez ten czas firma przejęła takie marki, jak Grzaniec Galicyjski, Wino Makłowicz i Selekcja Makłowicz oraz Platinum Wines. Ponadto w lipcu 2023 roku JNT Group rozpoczęło ekspansję międzynarodową. Obecnie produkty największego polskiego producenta win są dostępne także w sieciach handlowych w Rumunii. Potwierdzeniem obranego nowego kierunku zmian firmy jest także przejęcie winnicy w Transylwanii w grudniu ur.

Jakub Nowak, Prezes Zarządu JNT Group, Członek Rady Głównej ZP Polskiej Rady Winiarstwa

Karierę zaczynał w 2000 roku jako przedstawiciel handlowy w spółce Jantoń, gdzie w 2001 roku został dyrektorem sprzedaży, w 2002 – prezesem spółki dystrybucyjnej Jantoń Dystrybucja (obecnie PDA Dystrybucja) a w 2008 – wiceprezesem firmy Jantoń. Funkcję prezesa zarządu Jantoń objął w 2017 roku i wraz z Enterprise Investors wykupił spółkę, która w 2019 roku zmieniła nazwę na JNT Group.

Jakub Nowak dynamicznie rozwija firmę, stawiając na innowacje, nowe sieci dystrybucji i portfolio produktowe, modernizację zakładu produkcyjnego oraz konsolidację rynku. Jest autorem m.in. zakupu marki Grzaniec Galicyjski czy spółki Platinum Wines, wprowadzenia pionierskich projektów: Makłowicz Poleca, a także Wino Chefa, realizowanego we współpracy z Michelem Moranem, czy zakupu winnicy w Transylwanii i wdrożenia projektu Polska Winnica w Transylwanii. Stworzył od podstaw markę Monte Santi, którą cały czas intensywnie rozwija. Jest ona jedną z największych marek na rynku wina w Polsce.

Skutecznie rozwija spółki oraz marki, którymi się zajmuje. Obecnie wraz z inwestorami wykupuje firmę od Enterprise Investors, stając się jej większościowym udziałowcem.