Ailleron i Santander Leasing podpisują umowę na wdrożenie systemu LiveBank w modelu chmurowym

ailleron 2

Krakowska firma technologiczna Ailleron S.A. podpisała umowę z Santander Leasing S.A. na wdrożenie platformy LiveBank w modelu chmurowym. Umowa ma na celu zwiększenie efektywności obsługi klienta oraz dostosowanie się do nowych trendów rynkowych.

Santander Leasing, będący jednym z liderów na rynku finansowania maszyn i urządzeń, zdecydował się na współpracę z Ailleron S.A. w celu wprowadzenia innowacyjnego rozwiązania, jakim jest platforma LiveBank. Umowa zakłada udostępnienie klientom Santander Leasing platformy LiveBank w modelu SaaS, co umożliwi szybką i wydajną komunikację z klientami, a także zwiększenie elastyczności w zarządzaniu zasobami.

Platforma LiveBank to cyfrowe narzędzie, które pozwala na zdalną obsługę klientów poprzez różne kanały komunikacji, w tym czat online. Klienci Santander Leasing będą mieli możliwość natychmiastowego kontaktu z konsultantami firmy, dzięki czemu procesy sprzedaży i obsługi klienta staną się bardziej efektywne i przyjazne dla użytkowników. Ponadto, platforma umożliwia współdzielenie dokumentów i przeglądanie historii rozmów, co zwiększa transparentność i usprawnia współpracę.

Ailleron S.A. postanowił rozwinąć model LiveBank w modelu chmurowym, aby sprostać rosnącym potrzebom instytucji finansowych, szczególnie w kontekście pandemii COVID-19. Nowa wersja LiveBanku jest bardziej elastyczna i skalowalna, co pozwala klientom dostosować korzystanie z platformy do bieżących potrzeb bez konieczności dużych inwestycji początkowych.

Rozpoczęcie prac wdrożeniowych jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2024 roku.

Umowa z Santander Leasing ma strategiczne znaczenie zarówno dla Ailleron S.A., jak i dla Santander Leasing. To pierwsze wdrożenie LiveBanku w sektorze leasingowym, co stanowi krok naprzód w obszarze innowacji.