Akcje krakowskiego producenta gier zyskały na otwarciu ponad 300%

gpw_sesja_w_warszawie_c_mondaynews

Starward Industries, krakowski producent gier z segmentu AA+, zadebiutował jako 7. spółka na rynku NewConnect w 2020 r. oraz jako 31. spółka z branży gier w historii polskiego rynku kapitałowego. Akcje debiutanta zyskały uznanie inwestorów. Na otwarciu wyceniono je na 168 zł – blisko 310% wyżej od ceny odniesienia, którą była cena akcji w pre – IPO (41 zł), pierwsze transakcje odbyły się 6 dni po debiucie.

Starward Industries to 31 notowana na NewConnect spółka z branży gier wideo, a także 7 spółka debiutująca na nim w tym roku. – Mamy nadzieję, że akcje Starward Industries będą atrakcyjną inwestycją zarówno dla tych inwestorów, których mamy już na pokładzie oraz tych, którzy kupią nasza akcje na dzisiejszej i kolejnych sesjach. – komentuje Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Doświadczony krakowski zespół kontynuuje działania związane z produkcją na bazie twórczości Stanisława Lema. Premiera gry tworzonej na silniku Unreal Engine zaplanowana jest do końca 2021, czyli w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin słynnego pisarza science-fiction. Produkcja pojawi się na komputery osobiste oraz konsole. Jest to pierwsza gradaptacja prozy krakowskiego pisarza.

– Twórczość Lema od dziesięcioleci inspiruje kolejne pokolenia artystów oraz innych twórców, w tym nasz zespół. Idee pisarza są fenomenalnym lepiszczem spajającym ambicje i talenty wszystkich zaangażowanych w proces twórczy. Sama świadomość, że realizujemy adaptację utworu Lema, który w wielu kręgach jest postrzegany jako ikona gatunku science-fiction, dodatkowo nas motywuje. Konsekwentnie realizujemy kolejne etapy produkcji gry – w poprzednim miesiącu zakończyliśmy realizację siódmego kamienia milowego. Już niedługo rozpoczniemy bardziej otwarte działania marketingowe, promujące naszą grę. – dodaje prezes.

Gra będzie oferowała rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby (FPP), utrzymaną w klimacie Atompunk i okraszoną wysokiej jakości grafiką. Może to nasuwać estetyczne skojarzenia m.in. z serią Fallout, która osiągnęła międzynarodowy rozgłos.