Ambitne plany rozwoju Grupy INDATA na lata 2016-2018

0

Grupa INDATA planuje dołączyć do czołówki firm IT/ICT w Polsce. Po zakończonym sukcesami 2015 roku, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych holding zapowiada rozwój portfolio usług
i produktów, zwiększenie skali działalności oraz liczne akwizycje zarówno w Polsce, jak i w Europie. Spółka zamierza stać się jednym z największych podmiotów sektora teleinformatycznego na polskim rynku.

2015 rok zakończył się licznymi sukcesami dla Grupy INDATA (IDT). Pomimo stagnacji na rynku teleinformatycznym,  IV kw. upłynął pod znakiem nowych kontraktów i akwizycji. Za 9,5 mln zł holding przejął pakiet kontrolny Proximus S.A. – jednego z wiodących integratorów IT dla podmiotów użyteczności publicznej. Transakcja zakupu łącznie 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki wzmocniła kompetencje Grupy w zakresie dostarczania i integracji kompleksowych rozwiązań informatycznych m.in. dla sektora utilities. Zaledwie kilka tygodni po transakcji, Grupa podpisała kontrakt na projekt asysty technicznej i konserwacji oprogramowania Oracle dla TAURON Obsługa Klienta. Umowa została zawarta na 12 miesięcy, a jej szacowana wartość wynosi ponad 10 mln zł. Holding dostarczył też infrastrukturę serwerową Dell dla Polskiej Spółki Gazownictwa za ponad 1,3 mln zł, a także rozwiązania Cisco dla jednej z wiodących firm deweloperskich za 1,8 mln zł oraz dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju za 659 tys. zł. Grupa wygrała także przetarg o wartości 1,145 mln zł na rozbudowę platformy programowej IBM w spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

­– 2015 rok był dla nas przełomowy zadebiutowaliśmy na GPW, zrealizowaliśmy wielomilionowe kontrakty, dokonaliśmy ciekawych akwizycji. Na kolejne trzy lata mamy jeszcze bardziej ambitne plany rozwoju, które pozwolą nam w krótkiej perspektywie stać się jedną z czołowych firm branży teleinformatycznej w Polsce, a także wzmocnić naszą pozycję w Europie. Wyjątkowy potencjał widzimy w obszarze rozwiązań informatycznych dla podmiotów z sektora publicznego, finansowego, ubezpieczeniowego oraz telekomunikacyjnego, a także w obszarze innowacyjnych produktów i usług
z zakresu internetu rzeczy i bioinformatyki
– mówi Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Grupy INDATA.

Czytaj również:  Nestmedic z pierwszą umową w Europie Zachodniej

W nadchodzących latach Grupa INDATA planuje przejmować pozostałe udziały w podmiotach, w których posiada już pakiety większościowe, a także wykorzystać efekt synergii pomiędzy produktami i usługami swoich spółek. Grupa zwiększy skalę działalności w przekroju produktowym, usługowym i geograficznym w oparciu o trzy kluczowe linie biznesowe: INDATA Systems (kompleksowe wdrożenia i integracja IT), INDATA Services (budowa oprogramowania i usługi doradcze) oraz INDATA Innovations (innowacyjne produkty i usługi). Już w 2016 roku połączone zostaną software house’y holdingu, dzięki czemu powstanie silna firma programistyczna. Istotnie wzrośnie zakres działania i obroty INDATA Systems oraz wprowadzone zostaną nowe usługi i produkty z zakresu integracji IT. Rozwijana będzie działalność konsultingowa holdingu. Zaś INDATA Innovations będzie działać jako fundusz, inwestując w nowe technologie i start-upy z obszaru Internet of Things, Smart Everything oraz Bioinformatyki. Istotnym elementem strategii są także akwizycje.