Anna Dużyńska na czele Equilis Poland

Anna Dużyńska Equilis Poland
Anna Dużyńska, Equilis Poland

W lipcu 2020 Equilis wzmocnił swoje struktury w Polsce. Kierunek rozwoju belgijskiej spółki nad Wisłą to przede wszystkim dalsza realizacja innowacyjnych, wysoce estetycznych projektów, zgodnych z ideą zrównoważonego budownictwa. W portfolio Equilis znajdują się zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i obiekty biurowe i handlowe.

Polska nowym kierunkiem rozwoju

Swoje biuro w Polsce Equilis otworzył w roku 2016. Po czterech latach działalności w naszym kraju ten belgijski deweloper, który realizuje obiekty handlowe oraz projekty mieszkaniowe i biurowe w całej Europie, potwierdza swoją pozycję na rynku i wzmacnia swoje lokalne struktury. Zarządzanie ich funkcjonowaniem powierzono Annie Dużyńskiej.

Z wielką przyjemnością witamy Annę w naszym zespole. Jej 20-letnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym i zarządzaniu rozwojem projektów na rynku nieruchomości, zdobyte dzięki pełnieniu kluczowych funkcji w Polskim Holdingu Nieruchomości, Capital Park czy Polnord, będzie nieocenione dla dalszego rozwoju naszego portfolio i portfela operacji w Polsce. – mówi Olivier Beguin, CEO Equilis Europe.

Anna Dużyńska, nowo powołana CEO Equilis Poland, ma jasną wizję rozwoju marki na rodzimym rynku: Chcemy skoncentrować się przede wszystkim na wzmocnieniu oferty mieszkaniowej segmentu, w którym z powodzeniem funkcjonujemy w kilku europejskich krajach. Misja Equilis to budowanie nie tylko obiektów, ale przede wszystkim miejsc i ich historii. Kształtowanie przestrzeni do życia i przeżywania. Odbiorca na polskim rynku pierwotnym jest coraz bardziej świadomy i jego wybór przyszłego lokum jest podyktowany aspektami, które dla Equilis są kluczowe: innowacyjnością projektu, jego spójnością z otoczeniem, zastosowaniem rozwiązań proekologicznych, elementów budownictwa pasywnego. Konkurencja jest spora, ale z radością podejmuję wyzwanie umocnienia na polskim rynku spółki o bogatym doświadczeniu na zachodzie Europy.

Odpowiedzialne projektowanie

Firma Equilis powstała w 2006 roku w Belgii, a jej założycielem jest Carl Mestdagh. Obecnie deweloper prowadzi działalność w kilku europejskich krajach, posiadając swoje biura w Belgii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, we Francji oraz w Polsce. „Inspirujemy się tymi, którzy zamieszkują nasze obiekty. Dlatego ogromną wagę przykładamy do poszanowania odnawialnych źródeł energii i jesteśmy świadomi wpływu, jakie nasze projekty mają na środowisko od gospodarki zasobami wodnymi, przez nadanie nowego kształtu terenom poprzemysłowym, aż po wpływ na lokalną gospodarkę i społeczności. Działamy zawsze z poszanowaniem lokalnej specyfiki, ale w oparciu o europejskie standardy. Poza ekologią, filarem działalności Equilis jest także zapewnienie wysokiego poziomu estetycznego projektów. Bierzemy pełną odpowiedzialność za to, by nasze inwestycje harmonijnie komponowały się z otoczeniem, mając na uwadze nie tylko względy urbanistyczne, ale i kontekst kulturowy.” – możemy przeczytać w manifeście dewelopera.

Wraz z rozwojem swoich struktur i operacji w regionalnych biurach na Starym Kontynencie, Equilis chce kontynuować swoją misję i zaznaczać realny wkład w rozwój zrównoważonego budownictwa w Europie. – mówi Carl Mestdagh, Prezes Zarządu i założyciel firmy. Cieszy nas możliwość realizacji naszej wizji i rozwoju projektów na polskim rynku. W Equilis wierzymy, że tworząc przestrzenie i budynki, budujemy czyjeś poczucie bezpieczeństwa i spełnienia. Chcemy, by nasze inwestycje były komfortowe nie tylko dla tych, którzy w nich zamieszkają.