Answear.com przeznaczy 29 mln zł na rozwój marki PRM

Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com
Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com

Answear.com z powodzeniem przeprowadził ofertę akcji serii L. Spółka uplasowała wszystkie akcje po cenie maksymalnej wynoszącej 29 zł, co oznacza pozyskanie 29 mln zł. Środki Answear.com przeznaczy na rozwój marki PRM.

Cieszymy się z pozytywnego zakończenia naszej oferty akcji. Udało nam się uplasować wszystkie akcje po cenie maksymalnej. Zainteresowanie było duże, dlatego chcielibyśmy podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie, docenienie naszego biznesu oraz możliwość wspólnego rozwoju Answear.com. Głęboko wierzę, że pozyskane środki zainwestowane w markę PRM istotnie wpłyną na dalszy dynamiczny rozwój naszego biznesu – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com.

Przejęcie brandu PRM na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. znacząco wzmocniło pozycję Answear.com, jako jednego z wiodących podmiotów branży fashion e‑commerce działającego na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo Spółka otworzyła się na nowy, niezwykle atrakcyjny segment premium sneakers & streetwear, dzięki czemu dociera do nowej grupy klientów, w szczególności reprezentantów pokolenia Z i Alfa.

Transakcja jest realizowana zgodnie z planem. Obecnie czekamy już tylko na rejestrację podwyższenia kapitału zakładowego w KRS oraz dopuszczenie nowych akcji do obrotu na GPW. W krótkim czasie, bez konieczności sporządzania prospektu, udało nam się pozyskać z rynku 29 mln zł. Jeszcze w tym roku podejmiemy pierwsze działania skierowane na rozwój marki PRM. Pozyskane środki przeznaczymy na powiększenie oferty produktowej, otwarcie i rozwój działalności na nowych rynkach, a także wydatki marketingowe – dodaje Jacek Dziaduś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Answear.com.

Na podstawie umowy plasowania mBank odpowiada za zorganizowanie i przeprowadzenie oferty akcji serii L. Doradcą Prawnym Emitenta w transakcji jest CK LEGAL Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy S.K.A.