Dekpol: blisko 45% wzrost sprzedaży mieszkań w I półroczu 2015 r.

0

Giełdowa spółka Dekpol odnotowała blisko 45% wzrost sprzedaży mieszkań w pierwszym półroczu 2015 roku w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W okresie od stycznia do czerwca br. firma podpisała łącznie 97 umów deweloperskich w ramach 6 inwestycji zlokalizowanych w województwie pomorskim.

Ponad 88% mieszkań sprzedanych przez Dekpol SA w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku stanowią lokale w ramach inwestycji: Nowe Rokitki w miejscowości Rokitki przy ulicy Tczewskiej oraz Osiedle Zielone w Gdańsku przy ulicy Potęgowskiej. W pierwszym półroczu 2015 roku firma rozpoczęła realizację kolejnej inwestycji w Rokitkach – Nowe Rokitki II oraz sprzedała ostatnie mieszkania dostępne w kameralnej inwestycji Delta w Tczewie.

Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol SA
Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol SA

„Obserwujemy systematyczny wzrost sprzedaży w inwestycjach realizowanych przez Dekpol. W ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost sprzedaży o 134%, podpisując 220 umów deweloperskich. Osiągnięte wyniki w I półroczu tego roku pozwalają nam optymistycznie patrzeć na przyszłość” – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol SA.

Nowością w ofercie dewelopera są apartamenty w kompleksie Nowa Motława na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, gdzie powstanie aparthotel oraz 298 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 27 do 74 m2. Projekt inwestycji autorstwa pracowni Kozikowski Design przewiduje szereg nowoczesnych udogodnień. Do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i gości hotelowych będzie m.in. strefa wellness o powierzchni 453 m2 z basenem wewnętrznym o powierzchni 80m2, a także saunami, jacuzzi i siłownią. Deweloper prowadzi również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji. Inna, obecnie realizowana przez Dekpol SA inwestycja mieszkaniowa, to malowniczo położone osiedle Młoda Morena przy ul. Dolne Migowo
w Gdańsku.

Łączna liczba mieszkań pozostających w aktualnej ofercie sprzedaży dewelopera na dzień 30 czerwca 2015 roku wyniosła 533 lokale.