Develia sprzedała 1500 lokali od początku 2021 r.

Andrzej Oślizło
Andrzej Oślizło, prezes Develii

Develia sprzedała 1500 lokali w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021 r., co oznacza wzrost o 92% wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. W samym III kwartale 2021 r. na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych deweloper sprzedał 438 lokali, czyli o 22% więcej w porównaniu do III kwartału 2020 r.

Deweloper na koniec III kwartału br. miał również zawarte 120 umów rezerwacyjnych, które po podjęciu decyzji przez klientów mogą przekształcić się w umowy deweloperskie w najbliższym okresie.

– Kolejny kwartał z rzędu notujemy bardzo dobre wyniki, co znacznie przybliża nas do realizacji, a prawdopodobnie przekroczenia celu sprzedaży 1750-1850 mieszkań, który postawiliśmy sobie na ten rok. Nadal obserwujemy kontynuację trendu i wysokie zainteresowanie ofertą mieszkaniową. Popyt w dużych miastach przewyższa podaż, a oferta deweloperów wciąż pozostaje niewystarczająca, dlatego systematycznie poszerzamy bank ziemi. Planujemy znaczne zwiększenie oferty na początku 2022 r., co pozwoli nam na utrzymanie zakładanego wzrostu sprzedaży w kolejnych latach – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

W III kwartale 2021 r. najwięcej mieszkań znalazło nabywców w Krakowie (144) i w Gdańsku (135). Było to konsekwencją rozszerzenia oferty w tych miastach. W ostatnich miesiącach rozpoczęła się sprzedaż nowych inwestycji Szmaragdowy Park i Marinus oraz III etapu osiedla Przy Alejach w Gdańsku, a także III etapu Przy Mogilskiej i XIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie.

W okresie lipiec-wrzesień 2021 r. Develia przekazała 521 lokali, czyli 97% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłym roku. Wzrost ten jest pochodną wysokiej liczby przekazań we Wrocławiu (inwestycje Nowa Racławicka i Kamienna 145). Od początku roku spółka przekazała 1279 lokali wobec 746 rok wcześniej.