Ekspansja i rozwój ACCIONA – deweloper rusza w Polskę z nowymi projektami

Katarzyna Unold – Dyrektor Zarządzająca ACCIONA
Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca ACCIONA w Polsce

Deweloper ACCIONA, znany z licznych projektów w Miasteczku Wilanów w Warszawie, umacnia swoją pozycję na rynku ogólnopolskim. W najbliższym czasie firma przekaże do odbiorów dwie inwestycje realizowane w Warszawie – osiedle U-City Residence przy ul. Henryka Brodatego oraz AR4 – inwestycję zlokalizowaną przy Alei Rzeczypospolitej 4 w Miasteczku Wilanów. W tym roku ACCIONA rozpoczyna realizację osiedla BLANCO w Pruszkowie i planuje dwa nowe projekty – Kamienna Grobla w Gdańsku na Dolnym Mieście oraz kolejny w Gdyni. Początek realizacji inwestycji BLANCO w Pruszkowie przewidziany jest na III kwartał tego roku, a zakończenie budowy nastąpi po 20 miesiącach.

Czas pandemii okazał się przełomowy dla warszawskiego dewelopera. Wzrost dynamiki zakupu mieszkań w ramach nieruchomości U-City Residence w dzielnicy Ursus-Gołąbki i błyskawiczna sprzedaż lokali w ramach osiedla AR4 w Miasteczku Wilanów, przyczyniły się do rozwoju firmy. Planowany rozwój oraz ekspansja ACCIONA zostały poszerzone o kolejne rynki, sprawiając, że firma rozpoczęła działalność ogólnopolską. Najnowszy projekt dewelopera to osiedle BLANCO w Pruszkowie. Siedem kameralnych budynków, 300 mieszkań, a to wszystko w ramach nowoczesnej i przyjaznej architektury, która jest znakiem rozpoznawczym ACCIONA.

Wybór Pruszkowa jako kolejnego miejsca na realizację naszej inwestycji nie był przypadkowy. Szukaliśmy terenu, który z jednej strony pozwoli nam zaoferować mieszkania w atrakcyjnej cenie, a z drugiej miejsca, z rozwiniętą i dobrze funkcjonującą infrastrukturą, które będzie bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą. Terenu, na którym wiemy, że stworzymy atrakcyjną i komfortową przestrzeń dla naszych przyszłych mieszkańców – powiedziała Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Jednym z głównych czynników wpływających na wybór Pruszkowa jako kolejnej lokalizacji inwestycji dewelopera, jest dogodne połączenie z centrum stolicy. Zapewni to przyszłym mieszkańcom komfort mieszkania w podwarszawskiej okolicy. Wzrost popytu na nowe mieszkania w dużych miastach oraz rosnące zapotrzebowanie na praktyczne lokale, charakteryzujące się wysokim standardem wykończenia oraz przystępną ceną, przyczyniły się do decyzji ACCIONA o ekspansji również na inne rynki, w tym trójmiejski. Deweloper zakupił w Gdańsku tereny przy ul. Kamienna Grobla 28/29, które znajdują się na Dolnym Mieście, nad brzegiem rzeki Motławy.

Nasz wybór odnośnie realizacji inwestycji w Gdańsku był oczywisty. Błyskawicznie zauważyliśmy olbrzymi potencjał lokalizacji i samego miejsca. Od razu uznaliśmy ten projekt za klejnot, który wymaga odpowiedniego szlifu i oprawy. Usytuowanie budynku w pobliżu centrum Gdańska, przy samej Motławie, w okolicy niskiej zabudowy nawiązującej do tradycyjnych gdańskich kamienic i starych magazynów oraz fabryk budowanych z cegły – to połączenie tradycji i teraźniejszości. Po drugiej stronie Kamiennej Grobli znajduje się Wyspa Spichrzów, która w ostatnich latach rozwija się i modernizuje. Dodatkowo, ta część miasta coraz bardziej rozbudowuje się pod kątem infrastruktury – w planach jest powiększenie gdańskiej mariny żeglarskiej, odnowa mostu Stągiewnego czy rozbudowa podziemnych połączeń. W tym projekcie łączymy historię z nowoczesnością. Częścią działki od frontu brzegu rzeki są dwa budynki fabryki, które odrestaurujemy, tak, aby spełniały funkcję lokali mieszkalnych i apartamentów wraz z lokalami usługowymi na parterze. Działkę od strony ulicy Jałmużniczej wzbogacimy o nowoczesny budynek mieszkalny – tu stawiamy na minimalistyczną architekturę – podkreśla Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca w ACCIONA.

 

Deweloper zakupił tereny inwestycje z dawną Fabryką Batyckiego. Budynek zlokalizowany jest na Dolnym Mieście – części miasta Gdańsk położonej w dzielnicy Śródmieście. Przed wojną, w fabryce znajdowały się zakłady, takie jak: ślusarnie, lakiernie, tapicernie i stolarnie, a w późniejszym czasie odbywały się w niej spotkania ludzi ze świata kultury i biznesu. ACCIONA planuje renowację oraz przekształcenie dwóch budynków dawnej Fabryki Batyckiego na cele usługowo-mieszkalne. Łącznie, powstaną tutaj 33 apartamenty. Na terenie inwestycji pojawi się także, nowoczesny budynek mieszkalny.

Druga planowana inwestycja trójmiejska zakłada realizację osiedla mieszkaniowego w Gdyni. Ta inwestycja będzie w sobie łączyć bliskość miasta i natury. Jednocześnie, osiedle będzie dobrze skomunikowane, tak, aby przyszli lokatorzy mogli dostać się do centrum miasta w jak najkrótszym czasie. Planowane inwestycje w Trójmieście i wyjście poza rynek warszawski to jeden z etapów realizacji strategii ekspansji i rozwoju ACCIONA w Polsce.

Jako deweloper znany i doceniany na rynku warszawskim postanowiliśmy poszerzyć nasze portfolio o inwestycje w całej Polsce. Obawialiśmy się, że sytuacja pandemii pokrzyżuje nasze tegoroczne plany związane z ekspansją firmy. Jednak patrząc na sprzedaż naszych mieszkań, mogę z radością zapewnić, że ACCIONA poradziła sobie wyjątkowo dobrze w tych niepewnych dla naszej branży czasach. Świetnym przykładem jest sprzedaż mieszkań na osiedlu U-City Residence w Ursusie-Gołąbki – w I kwartale 2021 roku zanotowaliśmy tam 6-krotny wzrost sprzedaży. Renoma, którą może pochwalić się ACCIONA, pozwala nam tworzyć projekty, które już od pierwszych chwil cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach nasze portfolio poszerzy się o kolejne lokalizacje, cały czas szukamy nowych terenów pod inwestycje – dodaje Katarzyna Unold.

Intensywny rozwój to również czas zmian w strukturach ACCIONA. Do zespołu dołączyła szefowa działu Marketingu i PR, który zajmie się komunikacją zewnętrzną oraz wewnętrzną firmy, deweloper rozbudowuje też Dział Sprzedaży oraz Księgowości. W związku z nowo powstającymi inwestycjami pojawił się również trójmiejski Działy Sprzedaży w Gdańsku. Rok 2021 to dla ACCIONA także rok innowacji. Chcąc usprawnić proces zakupu mieszkań, deweloper wprowadził nowe narzędzia technologiczne, które pozwolą na szybką obsługę klientów przy zachowaniu jak najwyższej jakości usług.