Enefit zawarł pierwsze umowy na polskim rynku

0
Enefit

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia – największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podpisał pierwsze kontrakty na polskim rynku. Enefit dostarczy gaz ziemny dla łódzkiej wytwórni filmowej i telewizyjnej Opus Film oraz energię elektryczną warszawskiej firmie z branży motoryzacyjnej.

– W krótkim czasie po rozpoczęciu działalności w Polsce udowodniliśmy, że nasza oferta jest konkurencyjna i zasługuje na uwagę przedsiębiorców. To między innymi zasługa elastycznego podejścia i innowacyjności naszych usług. Zdajemy sobie sprawę, że firmy energetyczne muszą dziś zaoferować swoim klientom coś więcej niż wyłącznie usługa sprzedaży. Właśnie dlatego stawiamy na profesjonalne doradztwo przy zmianie sprzedawcy i innowacyjne usługi – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

W ciągu 12 miesięcy Enefit dostarczy 550 MWh gazu ziemnego do łódzkiej siedziby firmy Opus Film, która jest jednym z największych producentów filmowych, telewizyjnych i reklamowych w Polsce. Z kolei umowa na dostawę 800 MWh energii elektrycznej z warszawską firmą motoryzacyjną spółka Enefit podpisała na 2 lata.

Z końcem czerwca br. spółka Enefit otrzymała od Urzędu Regulacji Energetyki koncesje na obrót energią elektryczną i paliwami gazowymi. Firma kieruje swoje produkty do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, jak również największych odbiorców przemysłowych. Opierają się one na trzech modelach: FIX (produkt dostarczany po stałej cenie przez cały okres obowiązywania umowy), SPOT (rozwiązanie pozwalające na zakup energii elektrycznej lub paliwa gazowego na Towarowej Giełdzie Energii po cenach produktu opartych na hurtowych zmiennych cenach) oraz FIX+SPOT (rozwiązanie pozwalające na wybór jaki procent całkowitego zużycia energii elektrycznej lub gazu przez firmę będzie opłacany po stałej cenie, a jaki po cenie rynkowej).

W przyszłości Enefit planuje także poszerzyć swoją ofertę o energię wytwarzaną ze źródeł odnawialnych oraz rozwiązania fotowoltaiczne.

Czytaj również:  PL Group otwiera pierwsze biuro hybrydowe w Polsce