Exit Plan Games z portfela Venture INC planuje wejście na Newconnect

newconnect

Fundusz Venture INC posiada w swoim portfelu inwestycyjnym dwie spółki gamingowe. Pierwsza z nich, Exit Plan Games planuje wejście na NewConnect w 2022 roku. Premierowa produkcja spółki Bang-on Balls: Chronicles, zbiera bardzo dobre recenzje i rozszerza dostępność gry o nowe platformy, m.in. Xbox. Druga spółka Pixel Perfect Dude kontynuuje globalne skalowanie swoich dwóch flagowych gier, m.in. poprzez dystrybucję przez nowe platformy, np. Nintendo Switch. Dzięki czemu liczba pobrań #DRIVE konsekwentnie wzrasta, aktualnie osiągając 11 mln.

Globalna wartość branży gier, obecnie przekracza już 300 miliardów dolarów, jak wynika z raportu Accenture “Gaming: the new superplatform”. W ciągu ostatnich trzech lat przybyło 500 milionów nowych graczy, osiągając łącznie 2,7 miliarda ludzi na całym świecie. Raport przewiduje, że do końca 2023 r. do tej grupy dołączy ponad 400 milionów nowych użytkowników. Badanie pokazuje również, że zmieniają się profile nowych graczy, z których 60% to kobiety, z czego 30% ma mniej niż 25 lat. Do tej pory branża była zdominowana przez mężczyzn.

Exit Plan Games

Exit Plan Games to studio założone przez Damiena Monniera oraz Jose Teixeirę – doświadczonych gamedeweloperów, którzy pracowali m.in. przy produkcjach CD Projekt RED – Wiedźminie 3 oraz Cyberpunku 2077. W zeszłym roku, Venture INC zainwestował 1,3 mln zł w rozwój spółki i posiada 10,26% udziałów w Exit Plan Games. Studio rozważa wejście na NewConnect w 2022 roku.

Premierowa gra Bang-on Balls: Chronicles jest połączeniem trójwymiarowej platformówki z elementami arcade’owej walki, a bohaterami gry są tytułowe kulki, reprezentujące poszczególne nacje. Na etapie Early Access gra została kupiona przez ponad 7000 użytkowników, a jej popularność konsekwentnie wzrasta. Środowisko graczy bardzo dobrze ją odebrało pozostawiając 97.5% pozytywnych opinii.

Spółka rozszerza dostęp do swojej produkcji, w najbliższych tygodniach gra będzie dostępna na GoG, a następnie na Xbox. Dodatkowo, w czerwcu Exit Plan Games rozpoczyna współpracę z firmą programistyczną z Niemiec specjalizującą się w Unreal Engine, która zajmie się przygotowaniem wersji na Xbox, tak aby zadebiutować na tej platformie jeszcze w tym roku. Spółka zacznie również intensywną kampanię promocyjną w Ameryce Północnej. Wzmożone działania medialne będą zintensyfikowane obecnością na najważniejszych eventach gamingowych w Polsce i za granicą.

W najbliższych planach Exit Plan Games jest wprowadzenie kolejnych leveli gry. Na ten moment, gracze mają dostęp do main map Viking. Docelowo spółka planuje wdrożyć pięć leveli: Viking, Space, Samurai, Pirates, Western. Kolejna premiera zaplanowana jest na początku Q4 br. Poszerzony został również zespół developerów, który będzie wdrażać sugestie graczy i planowe rozszerzenia funkcjonalności. Dzięki nowym członkom zespołu, m.in. doświadczonym animatorom, spółka efektywnie rozwija grę.

Pixel Perfect Dude

Pixel Perfect Dude to studio tworzące gry dostępne na większości obecnych platform, w którego rozwój, w grudniu zeszłego roku, Venture INC zainwestował 0,75 mln zł uzyskując 15% udziałów w spółce. Studio skupia się na rozwoju swoich dwóch flagowych gier: #DIVE i Ski Jump.

Pierwsza z nich: #DRIVE­ to gra z kategorii ‘endless runner’. Produkcja została wielokrotnie nagrodzona, m.in. zdobyła tytuł Google Play Best Indie Game 2019 oraz MTA 2019 Best Polish Game. W kategorii ‘gra wyścigowa’, w sklepach Google Play i App Store, dotarła do 1. miejsca w 50 krajach. Liczba graczy, konsekwentnie wzrasta, m.in. dzięki rozszerzeniu dostępu przez platformę Nintendo Switch. Na ten moment gra została pobrana 11 milionów razy. W najbliższych planach jest duża aktualizacja, która znacznie wzmocni zaangażowanie graczy.

Druga gra, to Ski Jump, czyli retro skoki narciarskie, które od 7 lat przyciągają fanów tego sportu. Od momentu premiery została pobrana ponad 4 miliony razy, odbyło się 3.2 miliona konkursów online, a gracze oddali łącznie kilkaset milionów skoków. Ski Jump VR, czyli wersja dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości, pozwala faktycznie usiąść na belce i spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Studio nie skupia się jedynie na rozwoju dotychczasowych gier. W chwili obecnej trwają prace nad pre-produkcją nowego tytułu.