Grupa Onet.pl poszerza skład Zarządu

0
rp_2e86cb7c6c_1571006804-neonet-strategia.png

Grupa Onet.pl powołała nowych członków Zarządu – Jacka Dzięcielaka oraz Zbigniewa Ptaszyńskiego. Dzięcielak od początku roku odpowiada za sprzedaż, pełniąc funkcje CEO nowo powstałej spółki Media Impact Polska, natomiast Ptaszyński będzie odpowiedzialny za obszar e-commerce oraz rozwój płatnej oferty produktów z portfolio Grupy.

Jacek Dzięcielak jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Ukończył również General Management Programme w CEDEP/INSEAD we Francji oraz posiada dyplom MBA University of Calgary. Ze sprzedażą i marketingiem jest związany od 1996 roku, kiedy rozpoczął pracę na stanowiskach menedżerskich w Kostrzyn Paper SA (obecnie Arctic Paper SA) oraz Cezex Sp. z o.o. W grupie HAVAS początkowo odpowiadał za tworzenie i rozwój Media Contacts – wyspecjalizowanej agencji zajmującej się komunikacją w nowych mediach. Od 2003 zarządzał domem mediowym Havas Media (dawniej Media Planning, później MPG) oraz grupą Havas Media Group w Polsce, w skład której wchodzą Havas Media, Arena Media Communications oraz Havas Sports & Entertainment.

Zbigniew Ptaszyński z początkiem lutego dołączy do Grupy i będzie odpowiadać za e-commerce oraz strategię rozwoju płatnej oferty. Raportować będzie do niego pion Zumi i E-commerce, Sympatia, a także dział Monetyzacji Produktów, New Business.

Ptaszyński przez kilka lat związany był z Grupą Allegro w której zajmował stanowisko Retail Integration and Logistics Directora, w latach 2011-2012 był Dyrektorem Operacyjnym Grupy. Przed pracą w Allegro pracował w Grupie Raben oraz zarządzał GLS Poland. Ptaszyński ukończył Wydział Zarządzania i Organizacji na Politechnice Poznańskiej.

Robert Bednarski, Prezes Zarządu Grupy Onet.pl: Bardzo się cieszę z powiększenia zespołu. Wejście do Grupy dwóch tak silnych ekspertów jakimi są Jacek i Zbyszek, z pewnością pozwali nam wzmocnić atrakcyjność i konkurencyjność oferty. Jako lider na rynku staramy się codziennie dostarczać naszym klientom coraz efektywniejsze i nowocześniejsze rozwiązania marketingowe – na tym polu wiedza i doświadczenie Jacka będą kluczowe. Chcemy także w pełni wykorzystać potencjał jaki stanowią użytkownicy odwiedzający serwisy Onet.pl, w kontekście produktów e-commerce oraz oferty płatnych usług, których rozwojem będzie kierował Zbyszek.

Czytaj również:  Jaki silnik sklepu internetowego wybrać?

Zarząd Spółki Grupa Onet.pl S.A. obecnie stanowią:
Robert Bednarski – Prezes Zarządu
Renata Morlewska – Sipior – Członek Zarządu odpowiedzialna za Departament Finansów
Paweł Leżański – Członek Zarządu odpowiedzialny za Departament IT
Jacek Dzięcielak – Członek Zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż
Zbigniew Ptaszyński – Członek Zarządu odpowiedzialny za Departament Monetyzacji i Akwizycji