ID Logistics – wyniki za I półrocze 2016 r.

0

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, odnotowała w drugim kwartale 2016 roku przychód w wysokości 239,4 mln EUR, osiągając wzrost 5.1% w stosunku do tego samego okresu z roku ubiegłego. Sumując przychody z pierwszego półrocza bieżącego roku, ich kwota przekroczyła już 460 mln EUR. Grupa ID Logistics, zdobywając nowe kontrakty we Francji i aktywnie rozwijając biznes w Belgii, w najbliższym czasie umocni też pozycję na Półwyspie Iberyjskim, finalizując kupno spółki Logiters w Hiszpanii i Portugalii.  

ID Logistics zaksięgował szczególnie dobry wynik w pierwszej połowie tego roku, osiągając przychód powyżej 460 mln EUR. Grupa kontynuowała organiczny wzrost w zrównoważonym tempie. Zdobyliśmy znaczącą liczbę nowych kontraktów w Europie, w szczególności we Francji. Nadal rozwijaliśmy się w różnych krajach wschodzących, gdzie jesteśmy aktywni, pomimo ujemnych różnic kursowych, spowodowanych przede wszystkim silną deprecjacją argentyńskiego peso, brazylijskiego reala i południowoafrykańskiego randa. Osiągnięte wyniki za pierwsze półrocze dobrze rokują na przyszłość, a to z dwóch powodów: wypracowaliśmy solidne przychody i jesteśmy bardzo blisko finalizacji zakupu Logiters, przed końcem lata, co zapewni nam wyjątkową pozycję strategiczną na Półwyspie Iberyjskim” skomentował Eric Hemar, CEO i Prezes ID Logistics.

We Francji przychody ID Logistics wyniosły 144,3 mln EUR, osiągając wzrost o 13.9% w porównaniu z 2. kwartałem 2015 roku. Tak solidne wyniki były efektem wielu nowych kontraktów uruchomionych na początku roku 2016. Niedawno ID Logistics został wybrany przez firmę Puma (grupa Kering) na operatora logistycznego we Francji do obsługi centrum dystrybucji o powierzchni 30 tys. m². Firma rozwija też współpracę z Nespresso w zakresie zarządzania zwrotami na rynku francuskim. ID Logistics został również wybrany na operatora pierwszej zewnętrznej platformy logistycznej firmy But, zlokalizowanej w Chatres en Brie, gdzie będzie zarządzać zasobami magazynowymi na powierzchni 30 tys. m².

Czytaj również:  Inteligentni asystenci trafiają do samochodów. Za pomocą komend głosowych porozumiemy się z autem bez pośrednictwa smartfona

ID Logistics na rynku międzynarodowym