Integracja Dotpay i eCard – powstaje przyszły lider usług płatniczych w Polsce

0

Dotpay i eCard, agenci rozliczeniowi specjalizujący się w płatnościach elektronicznych online, łączą siły. Podmiot powstający w wyniku integracji obu spółek ma ambicję zająć pozycję lidera w zakresie usług płatniczych dla sektora eCommerce w Polsce. W planach jest też dalsza konsolidacja rynku i ekspansja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Potencjał biznesowy firmy powstałej w wyniku integracji wyznaczają obecne pozycje łączących się spółek – eCard jest wiceliderem rynku w zakresie obsługi transakcji kartowych dla eCommerce, a Dotpay to najdynamiczniej rozwijający się agent rozliczeniowy na polskim rynku specjalizujący się w szybkich przelewach dla e-commerce.

„Jesteśmy świadkami wielkich zmian – w kwestii sposoby zakupów dokonywanych przez klientów, tego co sprzedają merchanci i usług, jakie oferują współczesne instytucje finansowe. Dzisiejsze połączenie jest odpowiedzią na wyzwania, które stają przed całą branżą FinTech. Chcemy być jednym z liderów procesu zmian i wykorzystać nasze najlepsze zasoby w drodze do tego celu” – mówi Przemysław Lech Figarski, Wiceprezes Zarządu Dotpay i eCard, nadzorujący w obu spółkach proces połączenia.

Oferty łączących się spółek są komplementarne, dzięki czemu w wyniku integracji powstanie uniwersalna platforma oferująca pełną paletę usług płatniczych dla branży eCommerce. Obejmie ona m.in.: transakcje kartowe, przelewy elektroniczne oraz płatności mobilne. W perspektywie planowane jest również dodanie szeregu nowych produktów i usług takich jak kredytowanie zakupów, narzędzia do analizy zachowań konsumentów na podstawie Big Data, jak i nowoczesne rozwiązania płatniczo-logistyczne.

„Od strony prawnej firmą przejmującą będzie eCard, natomiast obie łączące się firmy będą traktowane w procesie integracji równorzędnie, tak, aby w maksymalny sposób skorzystać z wiedzy i kompetencji ich pracowników oraz aby stworzyć platformę bazującą na największych atutach istniejących spółek” – mówi Cezary Smorszczewski, Prezes Private Equity Managers, zarządzający portfelem MCI.EuroVentures. Zakończenie integracji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Obie spółki pozostaną odrębnymi bytami prawnymi.

Czytaj również:  Piotr Domaszewski wzmacnia międzynarodowe struktury Mastercard

Znaczenie wielkiej wartości kadr łączonych spółek, podkreśla także Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, Prezes Zarządu eCard: „Efekty synergii pozwolą na uzyskiwanie zwielokrotnionych korzyści dzięki umiejętnemu połączeniu zasobów ludzkich, wykorzystaniu doświadczenia w różnych segmentach rynku eCommerce oraz wreszcie cross-sellingu produktów obu spółek, co pozwoli na zwiększenie zasięgu rynkowego”.

„Aktywnie wspieramy obie spółki w procesie integracji. Wierzymy, że na bazie istniejących zasobów i z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń pracowników eCard i Dotpay będziemy w stanie zbudować jednego z liderów usług płatniczych dla eCommerce w regionie. Będziemy dalej pracować nad strategią rozwoju nowego podmiotu, korzystając z wiedzy i doświadczeń pozyskanych z innych naszych spółek portfelowych z sektorów eCommerce oraz FinTech” – dodał Łukasz Wierdak, Dyrektor Inwestycyjny Private Equity Managers.

„Podsumowując, integracja oznacza połączenie celów, łatwiejszy przepływ doświadczenia i najlepszych praktyk między członkami obu zespołów oraz skok technologiczny. Poszerzymy portfolio produktowe, podniesiemy jakość oferowanych usług oraz zabezpieczymy rozwój w najbardziej obiecujących obszarach eCommerce i mCommerce – dodał Andrzej Budzik, Prezes Dotpay.