InteliWISE z funduszami na rozwój kluczowego projektu AI

Marcin Strzałkowski
Marcin Strzałkowski, prezes Inteliwise

InteliWISE zainwestuje prawie 3 mln zł w rozwój narzędzi Sztucznej Inteligencji, przyspieszających ekspansję na globalnym rynku rozwiązań dla e-commerce.

Twórca rozwiązań AI dla biznesu – InteliWISE – podpisał z NCBR umowę na dofinansowanie narzędzia do budowy usług Conversational AI. Dzięki temu spółka będzie mogła skupić się na rozwoju technologii typu Voicebot i Chatbot, z którymi użytkownicy mogą rozmawiać. Środki przyznane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 wyniosą 2,2 mln złotych.

Łączna wartość projektu zatytułowanego “Rozwój narzędzia do budowy usług Conversational AI” to ponad 2,9 mln złotych. Jak twierdzi prezes InteliWISE, Marcin Strzałkowski, rozwiązania Conversational AI, pozwalające na rozmowę sztucznej inteligencji z klientem niedługo czeka rewolucja: – Kolejnym krokiem w rozwoju chatbotów i voicebotów InteliWISE jest tzw. Low-code – rozwiązanie pozwalające firmom, nawet tym dopiero startującym w świecie on-line na łatwiejsze i tańsze uruchomienie oprogramowania Sztucznej Inteligencji. AI pomoże im w szczycie zapytań od klientów, umawianiu wizyt, przypominaniu o płatnościach, a wszystko to uruchomią bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanych informatyków.

W najbliższych latach spółka planuje skalowanie swojej działalności oraz rozwój swoich produktów w ramach modelu low-code. Polega on na zastosowaniu prostych i przejrzystych interfejsów wizualnych, z których użytkownicy mogą wybrać odpowiednie elementy i umieścić je na stronie, bez potrzeby wpisywania chociażby jednej linijki kodu. Oznacza to obniżoną barierę wejścia dla początkującego użytkownika, ale również szybkość i mniejsze ryzyko popełnienia błędów w czasie pisania kodu przez profesjonalistów. Uruchomienie tego rozwiązania pozwala klientom na projektowanie i wdrażanie swoich botów nawet przez pracowników nieznających języków programowania. Oprogramowanie low-code neutralizuje bariery zw. z rosnącymi kosztami usług informatycznych i jest kluczowe dla rozpowszechniania usług InteliWISE dla większej liczby małych firm

– Inwestycje w low-code conversational AI są zauważalne na całym świecie – na początku czerwca, jeden z dostawców oferujących boty w tym modelu zebrał aż 44 miliony USD na skalowanie swojej działalności low-code. Jest to dla nas jasny sygnał, że setki tysięcy nowo uruchamianych sklepów on-line, potrzebujących takich rozwiązań mogą wygenerować boom na nasz sektor, tak jak to wcześniej miało miejsce z branżami gamedev i biotechu – kończy prezes InteliWISE.

InteliWISE, który jest obecnie liderem rozwiązań AI na polskim rynku, liczy, że w najbliższych latach spółka będzie kontynuowała dwucyfrowe tempo wzrostu. Na poziomie Grupy Kapitałowej, InteliWISE odnotował w 2020 roku rekordowe wyniki w historii firmy – ponad 4,7 mln zł przychodu (wzrost 24% Y2Y), jednocześnie generując ponad 100 tys. zł zysku netto.