Linux Polska z nagrodą Innowator Roku 2017 od Red Hat

Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska
Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska

Linux Polska, lider rynku otwartych technologii, otrzymał nagrodę Innowator Roku 2017 w regionie EMEA przyznawaną przez Red Hat. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla polskiej firmy. Nagroda została wręczona podczas Red Hat Partner Conference EMEA 2017 we Frankfurcie.

Nagroda Innowator Roku przyznawana jest za wybitne osiągnięcia we wdrażaniu nowych rozwiązań i wkład w transformację cyfrową.

– Z przyjemnością przyznaliśmy w tym roku nagrodę Innovator of the Year pierwszej firmie nie tylko  Polski, ale także całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Linux Polska walczył o przyznawany raz na dwa lata tytuł najbardziej innowacyjnej organizacji z setkami podmiotów z regionu EMEA. To ogromne wyróżnienie, otrzymane nie tylko za najwyższej jakości wdrożenia produktów i usług na bazie rozwiązań Red Hat, ale także ekspertyzę w zakresie potrzeb klienta końcowego. Nagrodzone wdrożenia dotyczą technologii kluczowych dla cyfrowej transformacji współczesnego biznesu – mówi Krzysztof Rocki, Senior Regional Manager CEE w Red Hat.

Wyróżnienie dla Linux Polska zostało przyznane za komercyjne zastosowanie rozwiązań takich jak: OpenStack, (rozwiązania chmurowe), Openshift (wykorzystanie i zarządzanie kontenerami) i Ansible (automatyzacja) dla przedsiębiorstw z sektora telekomunikacyjnego, banków, a także administracji publicznej. Doceniona została nie tylko wielkość sprzedaży, ale przede wszystkim profesjonalna obsługa podczas wdrożeń i szkolenia zespołów klientów. Technologie wdrażane przez Linux Polska znacznie zwiększają wydajność działania infrastruktury IT, podnoszą jej bezpieczeństwo i elastyczność. Linux Polska jako jedyna firma nominowana była w dwóch z czterech kategorii nagród spośród kilkuset podmiotów z całego regionu EMEA.

– Cieszymy się z wyróżnienia, które zdobyliśmy, konkurując z przedsiębiorstwami z całego regionu EMEA, w tym notowanymi na giełdach w Londynie czy Frankfurcie. Nagroda Innovator of the Year to obecnie jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych liderom otwartych technologii. Naszą ambicją jest nadal systematycznie rozwijać poziom innowacyjności i specjalizacji stosowanych przez nas narzędzi i procedur. Stale podnosimy kompetencje zespołu, bierzemy aktywny udział w projektach krajowych i zagranicznych związanych z trwającą cyfrową transformacją. Nasze kompetencje potwierdzane są nie tylko przyznanymi nam certyfikatami, ale przede wszystkim referencjami zadowolonych klientów. Rozwiązania otwarto-źródłowe uzupełniamy własnymi aplikacjami analitycznymi o unikalnym zastosowaniu w branżach od finansów po telekomunikację – powiedział Dariusz Świąder prezes zarządu Linux Polska Sp. z o.o.

Nagrody przyznawane są raz na dwa lata  przez Red Hat Inc. największego na świecie dostawcę rozwiązań i usług opartych o otwarty kod źródłowy. Ich celem jest wyróżnienie firm, które przyczyniają się do rozwoju innowacji w sektorze otwartych technologii w skali globalnej.