Łukasz Bernacki nowym wiceprezesem VRG

Łukasz Bernacki Wiceprezes Zarzadu VRG Prezes Zarządu W.KRUK
Łukasz Bernacki, Wiceprezes Zarzadu VRG, Prezes Zarządu W.KRUK

Rada Nadzorcza VRG S.A. zdecydowała o powołaniu Łukasza Bernackiego na funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy ds. segmentu jubilerskiego. Nowy Wiceprezes to osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży, od lat związany jest z grupą VRG S.A. Przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję prezesa W.KRUK. Obecnie będzie ją łączył z zasiadaniem w Zarządzie Grupy, nadzorując działalność segmentu jubilerskiego. Łukasz Bernacki objął stanowisko z dniem 7 lipca 2022 r.

– Cieszę się, że do zarządu VRG został powołany kolejny doświadczony menedżer, który w dodatku od wielu lat pełnił różne funkcje zarządcze wewnątrz Grupy. Przez ostatnie dwa lata Łukasz Bernacki jako prezes W.KRUK udowodnił, że potrafi skutecznie rozwijać biznes i budować wartość dla akcjonariuszy. Jako Rada jesteśmy przekonani, że tym samym zapewniliśmy spółce VRG S.A. docelowy Zarząd, który będzie skutecznie budował przyszłą siłę Grupy – skomentował decyzję Mateusz Kolański, Przewodniczący Rady Nadzorczej VRG.

Model biznesowy VRG oparty jest na dwóch segmentach: odzieżowym (w skład którego wchodzą marki Vistula, Bytom, Wólczanka oraz Deni Cler) i jubilerskim (W.KRUK). W ostatnich latach część jubilerska Grupy charakteryzowała się odpornością na trudne warunki rynkowe i dynamicznym rozwojem. W pierwszym kwartale 2022 roku przychody tego segmentu wyniosły 128,4 mln zł (wzrost o 49,3 proc. r/r), po raz pierwszy odpowiadając za ponad połowę przychodów całej Grupy.

– Po wczorajszej decyzji Rady Nadzorczej zarząd składa się oprócz prezesa z wiceprezesów odpowiedzialnych za poszczególne dywizje biznesowe oraz doświadczonego CFO. Jestem pewien, że w tym przejrzystym funkcjonalnie składzie będziemy mogli efektywnie zarządzać działalnością operacyjną, wypracowywać inicjatywy strategiczne skutecznie rozwijając oba segmenty, a jednocześnie optymalnie kształtować współpracę między nimi. W pandemii przekonaliśmy się dobitnie, jak ważny dla naszej stabilności jest silny segment jubilerski reprezentowany przez W.KRUK. Marka pod kierownictwem Łukasza Bernackiego udowodniła, że jest w stanie skutecznie budować sprzedaż i bić rekordy przychodów mimo ekstremalnie trudnego otoczenia – mówi Janusz Płocica, Prezes Zarządu VRG.

Łukasz Bernacki w roli wiceprezesa zarządu będzie odpowiedzialny za segment jubilerski Grupy. Od lipca 2020 roku pełni także funkcję prezesa W.KRUK. W latach 2015-2020 był wiceprezesem i dyrektorem finansowym W.KRUK. W latach 2009-2015 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego, a następnie prezesa Deni Cler. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na specjalności rachunkowość.

Obok Janusza Płocicy i Łukasza Bernackiego w zarządzie VRG pracują Wiceprezeska Marta Fryzowska (która zarządza segmentem odzieżowym) raz Wiceprezes Michał Zimnicki (pełniący funkcję CFO).