Zmiana na stanowisku prezesa zarządu JTI Polska

Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska
Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska

Z dniem 1 lipca 2022 r. Edoardo Voletti objął stanowisko prezesa zarządu JTI Polska, która jest częścią Japan Tobacco International, czołowej międzynarodowej firmy tytoniowej.

Edoardo Voletti rozpoczął karierę w JTI we Włoszech w 2001 r. Zaczynał w obszarze planowania finansowego, a następnie był odpowiedzialny za zarządzanie portfolio marek w dziale marketingu i sprzedaży we Francji. W 2016 r. został dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za JTI w Grecji, na Cyprze i Malcie. Od 2019 r. zarządzał marką Winston w strukturach globalnych JTI.

Nowy prezes JTI Polska zastąpił Andrzeja Skubiszewskiego, który objął stanowisko dyrektora generalnego JTI we Francji.

„Niezmiernie cieszę się, że powierzono mi funkcję prezesa zarządu JTI Polska. Obecnie mamy 30 proc. udziałów w polskim rynku papierosów, co oznacza, że jesteśmy drugą największą firmą tytoniową w kraju i w ciągu ostatnich 5 lat podwoiliśmy nasze udziały.” – powiedział Edoardo Voletti.

Polska to także jeden z kluczowych krajów pod względem inwestycji dla Grupy JTI, których wartość przekroczyła 1 miliard dolarów.

„Jestem dumny, że będę pracował w kraju, który ma strategiczne znaczenie inwestycyjne dla JTI. Polska jest dziś naszym największym centrum produkcyjnym, skąd eksportujemy ponad 80 proc. wyrobów do blisko 70 krajów na świecie.” – dodał nowy prezes JTI Polska.

JTI zatrudnia w Polsce ok. 3 tys. osób, z czego ponad 2 tys. pracuje w nowoczesnych fabrykach w Starym Gostkowie w województwie łódzkim. W 2019 r. firma otworzyła w Warszawie Globalne Centrum Usług Biznesowych, które obsługuje JTI na całym świecie w obszarze finansów, kwestii prawnych, zarządzania zasobami ludzkimi, marketingu czy globalnego łańcucha dostaw.