Mariusz Odkała podsumowuje rok 2016 w branży outsourcingu contact center

0

Polska jest europejskim liderem sektora nowoczesnych usług dla biznesu, którego wzrost w minionym roku wyniósł blisko 20%. Rosnąca konkurencja sprawia, że w walce o klienta liczą się tylko najlepsi. Liderzy branży outsourcingu contact center muszą oferować wielojęzyczną i omnikanałową obsługę przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Teleperformance Polska nieustannie podnosi standardy obsługi i stosuje najlepsze praktyki bezpieczeństwa. W 2016 roku Teleperformance Polska zwiększyła zatrudnienie o blisko 200 osób i zanotowała ponad 35% wzrost przychodów.

Zaufanie globalnych i lokalnych liderów

Outsourcing contact center w Polsce to potężna, zaawansowana biznesowo branża świadcząca usługi dla największych firm i organizacji z całego świata. Rozwój technologiczny i stale rosnąca świadomość klientów, którzy oczekują profesjonalnej obsługi sprawiły, że outsourcing contact center nie jest postrzegamy już jako „branża od niechcianych telefonów“. Polskie centra operacyjne zatrudniają konsultantów i specjalistów prowadzących interakcje z konsumentami w kilkunastu językach obcych za pomocą różnych kanałów – telefon, chat, e-mail, Facebook, WhatsApp czy Twitter. Tylko dostawcy, którzy są w stanie zagwarantować najbardziej kompleksowe, a przede wszystkim jakościowe rozwiązania z wykorzystaniem zintegrowanych kanałów interakcji mają szansę na zaistnienie na konkurencyjnym rynku usług outsourcingu contact center. Teleperformance Polska może pochwalić się intensywnym rozwojem portfolio klientów w 2016 roku. Na poziomie globalnym rozpoczęliśmy obsługę projektu dla światowego lidera w branży nowych technologii – dostawcy oprogramowania i urządzeń. Lokalnie podjęliśmy współpracę z dwoma wiodącymi w Polsce bankami oraz rozwinęliśmy projekt dla globalnego lidera w branży artykułów sportowych, w ramach którego obsługujemy obecnie aż 18 rynków w 11 językach – mówi prezes firmy, Mariusz Odkała.

Przestrzeń na rozwój

Intensywnemu rozwojowi spółki, jaki przypadł na drugie półrocze 2016 roku, towarzyszyło uruchomienie trzeciego w Polsce, a drugiego w Warszawie, oddziału Teleperformance Polska, który zlokalizowany jest w wysokiej klasy biurowcu przy ul. Wołoskiej 24. Nasze nowe biuro to ponad 1 600 m2 z przestronnymi częściami wspólnymi: szatniami, kuchnią pracowniczą oraz pokojem relaksu ze strefą gier i odpoczynku – mówi Mariusz Odkała – Uruchomienie kolejnego oddziału to sygnał do rynku i naszych klientów, że jesteśmy gotowi i otwarci na rozwój istniejących i pozyskanie nowych projektów.

Czytaj również:  Kurs funta umacnia się. Inflacja w Wielkiej Brytanii zaskakuje na plus

Zespół ma znaczenie

Nowe biuro i wzrost biznesu to także nowe miejsca pracy. W minionym roku zespół Teleperformance Polska powiększył się o blisko 200 osób. Obecnie pracuje u nas ponad 700 osób, które reprezentują 38 narodowości ze wszystkich kontynentów. Tak zróżnicowany kulturowo, wielojęzyczny zespół jest tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji. Dzięki temu możemy świadczyć profesjonalną obsługę na projektach realizowanych dla globalnych marek, których klienci obecni są w różnych krajach – podkreśla prezes firmy.